czw.. paź 6th, 2022

Turyn „Juventus” w 6. rundzie mistrzostw Włoch ledwo uciekł w meczu u siebie z „Salernitana”, remisując z wynikiem 2:2.

Zauważ, że pierwsza połowa była kompletną porażką „starszej pani”, ponieważ zdołała stracić dwa gole. Najpierw Antonio Candreva wyprowadził gości w 18. minucie , aw piątej minucie dodany do pierwszej połowy pojedynku Krzysztof Piontek podwoił prowadzenie Salernitany z rzutu karnego.

Jednak na początku drugiej połowy, czyli w 51. minucie , Turintsy zdołał zredukować stratę do minimum dzięki celnemu strzałowi Gleisona Bremera . Wynik 2:1 na korzyść gości trwał do 90+3 minut. Gdy wydawało się, że Salernitana odniesie sensacyjne zwycięstwo, sędzia główny wyznaczył karę do ich bram. Do piłki podszedł Leonardo Bonucci , ale wieloletni kapitan i lider Juventusu nie musiał pokonywać bramkarza rywali, ale celnie wykończył.

Co ciekawe, minutę po golu Bonucciego napastnik Turynu Arkadiusz Milik strzelił trzeciego gola Juventusu w tym meczu, ale bramka została skasowana po powtórce wideo, a sam napastnik otrzymał czerwoną kartkę.

Wydarzenia w konfrontacji na tym się nie skończyły. Drużyny zdecydowały się na walkę w ostatnich minutach, a sędzia wysłał trzech kolejnych – obrońcę Salernitany Federico Facio, obrońcę Juve Juan Cuadrado i głównego trenera Bianconeriego Massimiliano Allegri.

• Po tym remisie Juventus zdobył dziesięć punktów i zajął siódmą linię w tabeli Serie A;
  • Z kolei „Salernitana” ma siedem punktów i jest dziesiąta;
  • W kolejnej rundzie krajowych mistrzostw zespół Allegriego zagra na wyjeździe z debiutantem Monzą (18 września), a dwa dni wcześniej Salernitana gościć będzie Lecce, który miniony sezon spędził również w Serie B.

Przeczytaj także:

Serie A online: terminarz i wyniki meczów 6. rundy mistrzostw Włoch w piłce nożnej

Rywal „Dynamo” nakreślił pięć bramek w mistrzostwach Francji przed spotkaniem z przestępcami „biało-niebieskimi” w LE