pon.. paź 3rd, 2022

Królowa Elżbieta II przeżyła swojego męża Filipa o półtora roku. Trudno sobie wyobrazić, jaki był dla niej ten czas. Ale nie ma wątpliwości, że to po odejściu męża stan zdrowia królowej zaczął się pogarszać.

Najdłużej panujący monarcha w historii Wielkiej Brytanii zmarł w wieku 96 lat na zamku Balmoral w otoczeniu bliskich. I dokładnie tydzień później Elżbieta II i jej mąż Filip ponownie połączą się w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Królowa Elżbieta II i książę Filip / Zdjęcie: Getty Images

W dniu pogrzebu księcia Edynburga, który odbył się 17 kwietnia 2021 r. w Windsor, okazało się, że po śmierci jego żony zostanie ponownie pochowane ciało księcia.

Książę Filip został pochowany w królewskiej krypcie kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, ale nie było to jego ostatnie miejsce spoczynku. Po pogrzebie Elżbiety II (a spocznie w rodzinnej kaplicy króla Jerzego VI w Windsor) ciało Filipa zostanie również przeniesione do kaplicy pamięci. Taka była wola Elżbiety II za jej życia.

Ojciec królowej Elżbiety II, król Jerzy VI, królowa matka Elżbieta i siostra księżniczka Małgorzata są pochowani w tej kaplicy.

Kaplica Pamięci Jerzego VI w kaplicy św. Jerzego, Windsor / Zdjęcie: Getty Images

Przypomnijmy, stała się znana rzekoma przyczyna śmierci królowej Elżbiety II.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.