pon.. paź 3rd, 2022

72-letni mężczyzna, który dzień wcześniej został ranny w wyniku ataku rakietowego na Dniepr, przeszedł już kilka operacji.

Rosjanie wdarli się w sam środek miasta i doszczętnie zniszczyli centrum handlowe, lokalny targ i sklepy. Według TSN uszkodzeniu uległo prawie 50 budynków mieszkalnych i samochodów okolicznych mieszkańców.

Ten cios obudził Dniepr o wpół do drugiej w nocy. Wrak ciężko zranił ochroniarza lokalnego rynku, trafił do szpitala w stanie krytycznym. „Ma poważne obrażenia jamy brzusznej, uszkodzenia jelit w kilku miejscach, liczne rany odłamków na całym ciele. Jest podłączony do respiratora, zaplanowanych jest kilka kolejnych interwencji chirurgicznych” – stwierdzają lekarze.

Uszkodzonych zostało 47 wieżowców w centrum miasta, zmiażdżone przez gruz, wybite okna i drzwi, wyrwane rury ciepłownicze.

Mieszkanie Katarzyny jest poważnie zniszczone. Dziewczyna przybyła nad Dniepr ze Słowiańska, ale nawet tutaj nie mogła ukryć się przed rosyjskimi atakami. „Był silny cios, wszystko się zawaliło, myślałem, że dach gdzieś pójdzie, spadnie na mnie, to był jakiś horror, to było bardzo przerażające. Jedno okno zostało uszkodzone, po prostu zostało wyrwane z zawiasów, spadły listwy przypodłogowe, spadł sufit ”- mówi migrant.

Ucierpiało również wiele biur, wszędzie potłuczone szkło, zawalone sufity i okaleczony sprzęt. Właściciele cieszą się tylko, że w lokalu nie było ludzi. „Rozumiesz, że to dobrze, że to był dzień wolny, a nie dzień pracy, a tu mogą być ludzie. I to wszystko, zostanie kupione, naprawione. To nie jest takie straszne – mówi pracownik biurowy.

Według służb użyteczności publicznej, w wyniku tego uderzenia rakietowego ucierpiała rekordowa liczba domów, które już częściowo wyeliminowały konsekwencje. Teraz zasłaniają okna folią i dokonują pomiarów, aby je wymienić, a 10 ciężarówek natychmiast wywozi gruz po uderzeniu w wieżowce.

Przeczytaj także:

Rosyjskie rakiety zniszczyły ukraińskie elektrownie cieplne, ale energetycy z obwodu dniepropietrowskiego i charkowskiego szybko zwrócili prąd i wodę

Siły Zbrojne Ukrainy pokazały bojową pracę systemów przeciwlotniczych, które zestrzeliwują rosyjskie pociski (wideo)

„Obserwowane z zachwytem” – Pani Ambasador o reakcji Niemiec na kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.