czw.. wrz 29th, 2022

Wielka Brytania nadal opłakuje królową Elżbietę II, która zmarła 8 września w południe w swojej sypialni w zamku Balmoral w Szkocji.

Wiemy już, że wszyscy bliscy członkowie rodziny rzucili się do Balmoral , gdy tylko lekarze podnieśli alarm. Pierwsi przybyli książę Karol (obecny król Karol III), jego żona Camilla, księżniczka Anna i książę William.

Król Karol III i królowa małżonka Camilla / Zdjęcie: Associated Press

Później przybył tam również książę Harry, który wraz z żoną Megan właśnie wrócił dzień wcześniej z Niemiec do Wielkiej Brytanii, gdzie wieczorem mieli mieć świeckie wyjście. W Balmoral Harry chciał zabrać ze sobą żonę, o czym poinformował przedstawiciel Sussex, ale w ostatniej chwili zdecydowano, że Harry podróżuje sam.

Według express , król Karol III interweniował w rozmowie telefonicznej i poprosił Harry’ego, aby przyszedł bez Meghan. Źródło powiedziało Sun: „Charles powiedział Harry’emu, że Meghan było złe lub niewłaściwe, aby przebywać w Balmoral w tak głęboko smutnym czasie”.

Harry i Megan / Zdjęcie: Associated Press

Harry również opuścił Balmoral oddzielnie od innych członków rodziny królewskiej, co było kolejną oznaką gorzkiego rozłamu w rodzinie.

Przypomnijmy, książę William, książę Andrzej, hrabia i hrabina Wessex również przybyli do Szkocji samolotem Królewskich Sił Powietrznych, a następnie do zamku Balmoral samochodem prowadzonym przez księcia Cambridge.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.