pon.. paź 3rd, 2022

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła wielu. Ale niektóre szczegóły w wyglądzie Jej Królewskiej Mości od dawna zdradzają, że jej zdrowie w ciągu ostatniego półtora roku zaczęło ją zawodzić.

Wszystko zaczęło się od śmierci jej męża, księcia Filipa w kwietniu 2021 roku. Od tego momentu zdrowie Elżbiety II zostało wstrząśnięte. Jednak przez całe półtora roku monarcha wypełniała swoje królewskie obowiązki najlepiej jak potrafiła i nigdy publicznie nie pokazała, że przeżywa jakiekolwiek trudności.

Wielokrotnie zwracaliśmy waszą uwagę na to, jak wyglądały ręce królowej w ostatnich miesiącach jej życia. I nie bez powodu. Po spotkaniu Elżbiety II z jej 15. premier Liz Truss 6 września, na dwa dni przed jej śmiercią, ręce królowej również wyglądały na niebieskie.

Dr Deb Cohen-Jones z Australii Zachodniej, komentując te zdjęcia, powiedziała, że dłonie wskazywały na pogarszający się stan zdrowia królowej, pisze express.

Królowa Elżbieta II i Liz Truss / Zdjęcie: Associated Press

„Wygląda na to, że istnieją oznaki choroby naczyń obwodowych. Jest to zaburzenie krążenia, które powoduje zwężenie, zablokowanie lub skurcz naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem. Czasami może to prowadzić do niewydolności serca. Jeśli masz tak słabe krążenie obwodowe , narządy nie są odpowiednio zaopatrywane w krew „Może to być oznaką niewydolności wielonarządowej”. Lekarz stwierdził również, że stan Jej Królewskiej Mości wydawał się tego dnia „dość zły” i zasugerował, że może odczuwać ból.

Według Hospicjum Crossroads, „skazy” lub przebarwienia widoczne na rękach królowej mogą być znakiem, że krew nie płynie już sprawnie.

Królowa Elżbieta II i jej ostatnie publiczne zdjęcie / Zdjęcie: Associated Press

W oświadczeniu Pałac Buckingham powiedział, że królowa zmarła w pokoju w swojej rezydencji w Balmoral. I nie było żadnych oświadczeń na temat raportów medycznych. Wcześniej pisaliśmy, że już wiadomo , kto w tym momencie był przy łóżku Elżbiety II .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.