czw.. paź 6th, 2022

Monarcha zmarł 8 września, a pogrzeb Jej Królewskiej Mości odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 września.

W weekend nowo koronowany książę i księżna Walii, Kate i William, wraz z księciem Harrym i jego żoną Meghan , wyszli na zewnątrz przed zamkiem Windsor, aby powitać ludzi, którzy przybyli, aby uczcić pamięć królowej Elżbiety II.

Książę i księżna Walii z księciem Harrym i Meghan / Zdjęcie: Associated Press

To był pierwszy raz od dwóch lat, kiedy królewska czwórka spotykała się razem. Ostatni raz obie pary wystąpiły razem publicznie po Dniu Wspólnoty Narodów 9 marca 2020 r.

W sieciach społecznościowych, a zwłaszcza w Tik Tok, opublikowano wideo, w którym sfilmowano, jak księżna Walii, Catherine, komunikuje się z publicznością. W filmie można usłyszeć wzruszającą Kate, która dzieli się z królewskimi fanami czułymi słowami, które jej najmłodszy syn, Louis, miał do powiedzenia o swojej prababci.

@magsmay1 #royal #fyp #windsor #williamandkate #ripqueen ♬ oryginalny dźwięk – Mags May

Mały Książę, który ukradł pokaz podczas obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej w czerwcu, powiedział po tym, jak dowiedział się o śmierci swojej prababki: „Przynajmniej babcia jest teraz ze swoim pradziadkiem”. A według Kate te słowa brzmiały tak słodko.

Książę Ludwik na paradzie ku czci królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

Podczas rozmowy z ludźmi Kate powiedziała, że w dzisiejszych czasach naród musi być odważny. Podobno sam książę William zaprosił brata Harry’ego i jego żonę Meghan na ten spacer pod Windsorem, aby zademonstrować ludziom, że w dniach żałoby ich rodzina pozostaje razem.

Księżniczka Walii / Zdjęcie: Associated Press

Okazało się również, że książę i księżna Sussex planują dopilnować, aby ich dzieci – Archie i Lilibet – były obecne na pożegnaniu z prababką królową. Mama Megan, Doria, mogłaby przywieźć je w samą porę na 19 września, ale informacje muszą zostać potwierdzone. Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II poznała Lilibet w czerwcu , kiedy dziewczyna obchodziła swoje pierwsze urodziny, a jej prababka – 70. rocznicę jej panowania na tronie. Przypomnijmy, że imię Lilibet Princess Elizabeth nazywano krewnymi w dzieciństwie, a także jej drogim mężem Filipem.

Lilibet i mała księżniczka Elżbieta

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.