pon.. paź 3rd, 2022

Po śmierci królowej Elżbiety II dzieci jej wnuka, księcia Harry’ego i Meghan Markle – Archie i Lilibet – są technicznie uprawnione do tytułu Ich Królewskich Wysokości oraz tytułów Księcia i Księżniczki.

Reguły ustanowione przez króla Jerzego V w 1917 roku oznaczają, że Archie i Lily – jako dzieci syna władcy – mają teraz również prawo do tytułów Ich Królewskich Wysokości .

Król Karol III / Zdjęcie: Associated Press

W 2021 r. zasugerowano, że Karol – próbując ograniczyć liczbę kluczowych członków rodziny królewskiej – zamierzał, gdy został monarchą, powstrzymać dzieci Harry’ego i Meghan przed zostaniem księciem i księżniczką. Ale aby tak się stało, król Karol III musiałby wydać patent listowy modyfikujący prawo Archiego do bycia księciem i prawo Lily do bycia księżniczką.

Do tego czasu Archie i Lily są księciem i księżniczką, niezależnie od tego, czy ich rodzice zdecydują się używać tytułów, czy nie.

Harry i Megan / Zdjęcie: Associated Press

Na stronie brytyjskiej rodziny królewskiej nie wprowadzono jeszcze żadnych zmian w tytułach dzieci Sussex. Źródła królewskie podają, że problem ten zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Najprawdopodobniej król Karol III publicznie wyrazi swoje stanowisko w tej sprawie, składając oświadczenie lub wydając oświadczenie.

Król Karol III z Archiem i Lily

Wcześniej księżna Meghan twierdziła w głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey, że Archie nie otrzymał tytułu księcia z powodu swojej rasy. Jednak gdy chłopiec urodził się w 2019 r., był zbyt daleko od linii sukcesji , a tytuł książęcy po prostu nie należał mu się z urodzenia, ponieważ był prawnukiem monarchy, ale nie był pierwszym- urodzony z przyszłego króla (jak na przykład najstarszy syn księcia Williama i Kate to książę Jerzy).

Książę Jerzy / Zdjęcie: Getty Images

Z tego powodu Archie nie został automatycznie księciem. Ale teraz wszystko może się zmienić. Zauważmy, że Kate i William po wstąpieniu Karola na tron otrzymali tytuł Walijczyka , ten sam, który przez wiele lat należał do głównego następcy tronu – Karola.

Więcej o tytułach członków rodziny rozmawialiśmy wcześniej tutaj i szczegółowo omawialiśmy ten temat tutaj.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.