czw.. paź 6th, 2022

Rosyjski ostrzał infrastruktury krytycznej w regionie Charkowa i przerwy w dostawie prądu opóźniły niektóre pociągi.

Po ostrzale infrastruktury przez armię rosyjską od poniedziałku 12 września rano pociągi Intercity + przyjadą z opóźnieniem, a niektóre pociągi podmiejskie zostaną odwołane.

Zgłoszono UZ.

„Od 07:30 region charkowski pozostaje częściowo pozbawiony energii, jednak loty między Charkowem a Kijowem odbywają się zgodnie z rozkładem, odjazdy pociągów Intercity + będą również odbywać się zgodnie z rozkładem”, czytamy w raporcie.

Późno na dziś:

  • pociąg nr 7 Charków – Odessa przez 36 minut;
  • pociąg nr 1 Charków – Iwano-Frankiwsk przez 48 min.

W dniu dzisiejszym odwołano dojazdowe loty pociągów elektrycznych do stacji Lichaczewo, Zmiev, Lozovaya i Charków-Sortirovochny.

Przypomnijmy, że wieczorem w niedzielę 11 września Rosjanie zadali cyniczny cios obiektom infrastrukturalnym, w wyniku czego zanikło zasilanie w różnych częściach Charkowa i regionu, pojawiły się też problemy ze światłem w Doniecku, Zaporożu, Dniepropietrowsku , regiony Sumy, Połtawa, Sumy, Charków.

Zgłaszano przerwy w dostawie wody. Zasilanie w wielu regionach zostało przywrócone późnym wieczorem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na cyniczny atak rakietowy na obiekt infrastruktury w Charkowie. Podkreślił, że Ukraińcy nigdy nie zgodzą się na „przyjaźń i braterstwo” z Rosją.

Zełenski wyjaśnił, że „chłód, głód, ciemność i pragnienie nie są dla nas tak przerażające i śmiertelne jak rosyjska „przyjaźń i braterstwo”.

Jak informowaliśmy, wieczorem 11 września Rosja uderzyła po raz drugi w Charków. Rosjanie weszli do domu, są ofiary.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.