czw.. wrz 29th, 2022

Wieczorem 11 września rosyjscy najeźdźcy cynicznie ostrzelali Charków. W wyniku ataku rosyjskich najeźdźców w regionie i mieście zniknęły dostawy prądu i wody.

W Charkowie i regionie od rana 12 września zaopatrzenie w prąd i wodę zostało wznowione w 80%.

Poinformował o tym zastępca szefa Urzędu Prezydenta Ukrainy Kyrylo Tymoszenko.

„Zaopatrzenie miasta i regionu w energię i wodę zostało wznowione o 80%. Kontynuujemy pracę” – powiedział.

Jak dodał burmistrz Charkowa Igor Terechow, po ostrzale obiektów infrastruktury krytycznej wieczorem 11 września przywrócono łączność w Charkowie i wznowiono transport publiczny.

„Metro i naziemny transport elektryczny 12 września działają normalnie” – napisał burmistrz.

Zaznaczył, że w Charkowie w nocy wznowiono zaopatrzenie w wodę, a teraz system jest napełniany.

Z kolei szef OVA Oleg Sinegubov stwierdził, że agresorzy uderzyli w Charków w nocy około północy, wcześniej z systemu obrony przeciwlotniczej S-300. Armia rosyjska zbombardowała 5-piętrowy budynek mieszkalny w dzielnicy Novobavarsky w Charkowie.

Swoimi działaniami najeźdźcy zabili jedną osobę, dwie zostały ranne. Informacje są określone.

Około godziny 20:00 najeźdźcy przypuścili również atak rakietowy na obwód chołodnogorski. Następnie Rosjanie uszkodzili obiekt infrastruktury krytycznej. W rezultacie zginęło dwóch robotników. Całą noc spacyfikowano wielki pożar.

11 września rosyjskie ataki rakietowe uderzyły w obiekt infrastruktury krytycznej w obwodzie czugiewskim. Dwie osoby zostały ranne.

„Rosyjscy okupanci, pod naciskiem naszych Sił Zbrojnych Ukrainy, uciekając z rejonu Charkowa, nadal mszczą się na ludności cywilnej. W wyniku rosyjskich ataków rakietowych w Charkowie i na zniknął. Również pompy dostarczające wodę do domów ludzi nie działały bez prądu. Teraz w Elektryczność i woda zostały przywrócone o 80%. Prace trwają. Dzięki naszym energetykom i ratownikom za ich szybką i oddaną pracę „- powiedział Sinegubow.

Konsekwencje ostrzału Charkowa przez armię rosyjską 11 września / Zdjęcie: Departament Państwowego Pogotowia Ratunkowego w obwodzie charkowskim

Urzędnik podkreślił, że Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują operację wyzwolenia obwodu charkowskiego od rosyjskich najeźdźców. Wróg tymczasem pospiesznie porzuca swoje pozycje i wbiega w głąb wcześniej okupowanych terytoriów lub od razu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

„Wczoraj Rosjanie opuścili osiedla Bolszoj Burluk i Dworecznaja w rejonie Kupjanskim. W niektórych odcinkach frontu nasi obrońcy dotarli do granicy państwowej z Federacją Rosyjską. Dzięki naszym obrońcom. Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy!” podsumował.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na cyniczny atak rakietowy na obiekt infrastrukturalny w Charkowie. Podkreślił, że Ukraińcy nigdy nie zgodzą się na „przyjaźń i braterstwo” z Rosją.

Zełenski wyjaśnił, że „chłód, głód, ciemność i pragnienie nie są dla nas tak straszne i śmiertelne jak rosyjska przyjaźń i braterstwo”.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.