niedz.. wrz 25th, 2022

Wojsko rosyjskie, w związku z udanymi działaniami Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie, zmuszone jest nadać priorytet działaniom obrony nadzwyczajnej.

Po ofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy rosyjskim wojskom okupacyjnym nakazano wycofanie się ze wszystkich okupowanych przez nie terytoriów obwodu charkowskiego na zachód od rzeki Oskol.

O tym informuje brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Brytyjski wywiad zauważa, że w tym sektorze wciąż istnieją oddzielne „komórki rosyjskiego ruchu oporu”, ale w rzeczywistości 7 września Ukraina „odzyskała obszar, który jest co najmniej dwa razy większy od hrabstwa Londyn”.

„Gwałtowne ukraińskie zyski mają znaczące implikacje dla ogólnego planu operacji Rosji. Większość sił na Ukrainie prawdopodobnie będzie zmuszona do nadania priorytetu akcjom obrony nadzwyczajnej. Już ograniczone zaufanie rozmieszczonych żołnierzy do najwyższego przywództwa wojskowego Rosji prawdopodobnie się pogorszy” – mówią analitycy. Brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Ponadto na południu w pobliżu Chersoniu Rosja prawdopodobnie próbuje przesunąć wystarczające rezerwy przez Dniepr na linię frontu. Prowizoryczny pływający most, który Rosja rozpoczęła ponad dwa tygodnie temu, pozostaje niedokończony.

„Ukraińska artyleria dalekiego zasięgu prawdopodobnie tak często pokonuje przeprawy przez Dniepr, że Rosja nie może naprawić uszkodzonych mostów” – dodali eksperci.

Przypomnijmy, że najeźdźcy zasnęli na polu bitwy tak bardzo, że „zapomnieli” o czołgach, bojowych wozach piechoty i dronach .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.