pon.. paź 3rd, 2022

Centrum Zwalczania Dezinformacji informuje o głównych tematach promowanych przez rosyjskie media w ciągu ostatniego tygodnia.

  1. Zachód musi pójść na ustępstwa wobec Federacji Rosyjskiej.
  2. Kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy postępuje powoli, a Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej bohatersko zadają cios.
  3. Sankcje wobec Federacji Rosyjskiej nie działają.

Jak Rospropaganda obejmowała te tematy:

  • Europa podobno czeka na zimno i głód. Ukrainie coraz trudniej jest promować nowe sankcje wobec Rosjan i utrzymywać europejską solidarność. Zachodnie elity rozumieją, że muszą iść na ustępstwa i wkrótce złagodzą sankcje.
  • Kora wojskowa Federacji Rosyjskiej donosi, że Siły Zbrojne Ukrainy posuwają się naprzód, ale wydaje się, że jest to bardzo powolne i z ogromnymi stratami. Tymczasem propagandyści przekonują czytelników, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej mogą gdzieś się wycofywać, ale są obszary, w których z powodzeniem posuwają się naprzód, a przynajmniej uniemożliwiają postęp Siłom Zbrojnym Ukrainy.
  • Po sześciu miesiącach sankcji Rosja nadal zarabia ogromne pieniądze na eksporcie surowców energetycznych. Wydaje się, że UE cierpi bardziej niż Rosja, dlatego jedynym wyjściem z sytuacji są ustępstwa wobec Federacji Rosyjskiej i zniesienie sankcji.

Przypomnijmy, że w czwartek 8 września szef Pentagonu Lloyd Austin ponownie zebrał partnerów i sojuszników w bazie wojskowej Ramstein , gdzie konsultował potrzeby Ukrainy i obiecywał długoterminowe wsparcie.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.