wt.. paź 4th, 2022

Władze obiecują spełnienie wszystkich warunków członkostwa Ukrainy w UE.

Ukraina ma ambitne plany do końca tego roku, aby spełnić wszystkie siedem warunków, jakie Komisja Europejska stawia przy przyznawaniu statusu kandydata i przejść do procesu negocjacji o członkostwo w UE.

O tym powiedział premier Denis Shmihal podczas spotkania Strategii Europejskiej w Jałcie, które odbyło się w Kijowie, donosi Rządowy Portal.

„Będziemy poruszać się w bardzo szybkim tempie. Przeanalizowaliśmy, jak inne kraje przeszły tą ścieżką. Zajęło nam to 5, 7, 8 lat. Mamy ambicję przejść tą ścieżką w maksymalnie dwa lata i zrealizować nasz cel – być pełnoprawną częścią Unii Europejskiej” – powiedział. Szmigal.

Premier podkreślił też, że Ukraina obroniła swój cywilizacyjny wybór i będzie nadal przenosić się na Zachód.

„Główny wniosek po dwustu dniach tej krwawej wojny jest taki, że Ukraina wygrała strategicznie. Wygraliśmy w obronie naszej wolności, naszej demokracji. Wygraliśmy w naszym strategicznym wektorze do Europy. Rosja przegrała strategicznie. Pozostali w swoim archaicznym sowieckim modelu istnienia z ich propagandą, ich imperialnymi ambicjami, których oczywiście nie pozwolimy im zrealizować – dodał.

Wcześniej premier relacjonował etap integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.