wt.. paź 4th, 2022

Siły Zbrojne Ukrainy skutecznie wyzwalają terytoria ukraińskie od rosyjskich najeźdźców.

Ukraińskie wojsko w obwodzie charkowskim wyzwoliło już ponad 40 osad.

O tym powiedział w rozmowie z Dumką szef charkowskiej OVA Oleg Sinegubov.

„Wyzwoliliśmy znaczną część naszych terytoriów w rejonie Czuguewskim, Kupyanskym i Balakleysky. Nasze jednostki weszły do Kupyansk, trwa wyzwolenie osiedli w rejonie Izyumskim. Dziś możemy mówić o 40, ale w rzeczywistości jest ich znacznie więcej, My tylko ta liczba Nie możemy głosić, biorąc pod uwagę interesy operacji wojskowej naszych Sił Zbrojnych, która trwa” – powiedział Sinegubow.

Według niego najeźdźcy nieustannie próbują zaatakować i przebić się przez pozycje zajmowane przez Siły Zbrojne Ukrainy.

„Wróg atakuje wszystkimi rodzajami broni. Są to uderzenia rakietowe, systemy rakiet wielokrotnego wystrzeliwania i artyleria armatnia, to naloty na nasze pozycje” – dodał Sinegubov.

Jak wyjaśnił szef OVA, w obliczu porażki na froncie Rosjanie nadal terroryzują miejscową ludność regionu charkowskiego, m.in. strajkują w Charkowie. Najeźdźcy przygotowują się również do cywilnej infrastruktury osiedli obwodu charkowskiego.

Jak informowaliśmy, na wyzwolonym terytorium obwodu charkowskiego znaleziono ciała ludzi ze śladami tortur.

Przypomnijmy, że głównodowodzący sił zbrojnych Ukrainy Walery Załużny powiedział, że wojska ukraińskie posuwają się na północ obwodu charkowskiego. Siły Zbrojne Ukrainy znajdują się 50 km od granicy państwowej z Federacją Rosyjską w obwodzie charkowskim.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.