wt.. paź 4th, 2022

Rosyjski krytyk muzyczny Siergiej Sosedow mówił o chorobie piosenkarki Sofii Rotaru.

Putinista Siergiej Sosedow, który wspiera wojnę na Ukrainie, niespodziewanie poinformował o ukraińskiej piosenkarce Sofii Rotaru .

Rosyjski dziennikarz mówił o chorobie układu oddechowego, która od dawna nawiedza performera. Według propagandysty z tych powodów Rotaru przez długi czas mieszkał na Krymie.

„Ma rozedmę płuc (wzrost objętości pęcherzyków płucnych z powodu zniszczenia błon między nimi – wyd.), pokazano jej tylko klimat krymski. Bardzo trudno jest jej mieszkać w Kijowie, a tym bardziej w Moskwie, zawsze się tu dusiła, dlatego zawsze mieszkała na Krymie, była tam „zarówno król, jak i Bóg”, powiedział Sosedow jednej z rosyjskich publikacji.

Sofia Rotaru / Zdjęcie: instagram.com/sofiarotaru.official

Jak wiecie, Rotaru przeniósł się na Krym w latach 70-tych. Niedaleko Jałty piosenkarka miała majątek i własny hotel, ale po zajęciu półwyspu sprzedała nieruchomość.

Rosyjska propagandystka zaczęła mówić o chorobie piosenkarki po tym, jak Rotaru poparł Ukrainę, co prawdopodobnie dotknęło Putinistę. Przypomnijmy, że na początku sierpnia, po raz pierwszy od początku wojny, performerka opowiedziała, gdzie jest teraz i wsparła jedną z ukraińskich fundacji charytatywnych .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.