czw.. wrz 29th, 2022

Podczas nalotu w części północnych i wschodnich regionów Ukrainy zniknął prąd.

Części obwodów Charkowa, Sumy, Zaporoża, Doniecka, Dniepropietrowska i Połtawy zostały pozbawione elektryczności.

Donosi o tym „ Suspilne ” i szef OVA.

W regionie Sumy napięcie w sieci energetycznej spadło. System elektryczny obszaru pozostaje niestabilny z powodu zniszczeń w wyniku bombardowań wroga w marcu.

„Polecam wyłączanie urządzeń elektrycznych i innych urządzeń gospodarstwa domowego, jeśli to możliwe, aby uniknąć szkód! Możliwe są również ataki wojsk rosyjsko-faszystowskich na obiekty energetyczne na Ukrainie” – napisał Dmitrij Żiwicki, szef wydziału policji w Sumach.

Zhivitsky wezwał mieszkańców do wyłączania urządzeń elektrycznych z gniazdek.

Podobno w niektórych osiedlach Połtawy nie ma wody, a częściowo elektryczności.

„Zaopatrzenie w światło i wodę w regionie zostanie wkrótce przywrócone. Energetycy już pracują” – napisał Dmitrij Łunin, szef oddziału policji w Połtawie.

Problemy ze światłem występują również w obwodach zaporoskim i donieckim, w szczególności miasto Kramatorsk zostało bez prądu i wody.

Rada miasta Dergaczowa obwodu charkowskiego informuje, że Rosjanie ostrzelali obiekt infrastruktury krytycznej. Szef gminy Pierwomajski w obwodzie charkowskim informuje , że region jest pozbawiony energii z powodu uderzenia w infrastrukturę krytyczną, regionalne władze energetyczne pracują nad rozwiązaniem problemu.

Burmistrz Charkowa Igor Terechow powiedział , że okupanci przeprowadzili atak rakietowy na obiekt infrastruktury. W związku z tym miasto zostało bez prądu i wody. Ekipy naprawcze już naprawiają problemy.

„To nikczemna i cyniczna zemsta rosyjskiego agresora za sukcesy naszej armii na froncie, w szczególności w obwodzie charkowskim. Proszę wszystkich o zachowanie spokoju. Nasi specjaliści i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej już pracują nad wyeliminowaniem szkód, które nasze wróg zadany miastu” – pisał Terechow.

Również po wybuchach zaczęły się problemy z zasilaniem w obwodzie dniepropietrowskim.

Przypomnijmy, że w 9 kierunkach frontu nieprzyjaciel ostrzeliwał infrastrukturę z czołgów, moździerzy, dział i artylerii rakietowej .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.