niedz.. wrz 25th, 2022

Jednak wróg nadal popełnia akty terrorystyczne i rozmieszcza swoje wojska w placówkach oświatowych.

W wyniku udanej kontrofensywy naszych wojsk w kierunku Charkowa, wojska rosyjskie gorączkowo opuszczają swoje pozycje i uciekają z łupami w głąb tymczasowo okupowanych terytoriów lub na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy o godzinie 18:00 11 września.

„W szczególności okazało się, że około 150 żołnierzy sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej wyjechało w konwoju z Borszczewy i Artemówki w obwodzie charkowskim w dwóch autobusach, jednej ciężarówce i 19 skradzionych samochodach. Ta sama sytuacja jest obserwowana w mieście Svatovo, obwód ługański, osada na 4 ciężarówki „Kamaz”, 20 pojazdów opancerzonych „Tygrys” i ukradł ponad 20 samochodów miejscowych mieszkańców” – podała centrala.

Wróg nadal popełnia akty terrorystyczne i rozmieszcza swoje wojska w placówkach oświatowych. W szczególności szkoła we wsi Lubomówka w obwodzie zaporoskim została zamieniona na szpital i pomieściła ponad 100 rannych, wokół budynku umieszczono około 10 jednostek sprzętu wojskowego.

Siły obronne po raz kolejny odparły ataki wroga na terenach osiedli Bolshiye Prokhody, Kurdyumovka, Nikolaevka Vtoraya, Zaitsevo, Mayorsk, Ozeryanovka, Novobakhmutovka, Avdeevka, Pervomayskoye i Vodyanoye.

Następuje wyzwolenie osiedli od rosyjskich najeźdźców. W regionie Chersoniu najeźdźcy wycofali się również ze swoich pozycji w niektórych osadach. Ze względu na duże straty w zasobach ludzkich najeźdźcy rosyjscy wypędzili wszystkich mieszkańców Centralnego Szpitala Miejskiego w Nowej Kachowce i wykorzystali go wyłącznie do celów wojskowych.

W ciągu bieżącego dnia, aby wesprzeć działania grup lądowych, samoloty Wojsk Obrony przeprowadziły pięć uderzeń. Trafiono cztery akumulacje siły roboczej i sprzętu wojskowego przeciwnika oraz jeden system rakiet przeciwlotniczych. Określono straty wroga.

Wojska rakietowe i artyleria zgrupowań naziemnych wojsk nadal realizują zadania walki przeciwbateryjnej, ogniowego niszczenia siły roboczej i sprzętu wojskowego, zakłócania systemu dowodzenia i kontroli przeciwnika oraz wsparcia logistycznego, a także wspierania kontrofensywy działania naszych wojsk.

Wcześniej informowano, że na 9 kierunkach frontu nieprzyjaciel ostrzeliwał infrastrukturę z czołgów, moździerzy, dział i artylerii rakietowej .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.