niedz.. wrz 25th, 2022

Teraz, po utracie Kupjanska, Rosjanie będą próbowali wywierać presję rzucając „mięsem armatnim”.

Po zakrojonej na szeroką skalę kontrofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Charkowa, rosyjscy najeźdźcy stoją teraz w obliczu kaskadowego załamania obrony na całej linii frontu.

O tym powiedział ekspert Defense Express Ivan Kirichevski na antenie kanału telewizyjnego Espresso.

Według niego wojska okupacyjne pozostały bez kanału logistycznego w obwodzie donieckim. Ekspert wyjaśnił, że linia kolejowa przez Kupjansk była jedyną trasą logistyczną dla wojsk rosyjskich, które są skoncentrowane na tym terenie.

„Rosjanie mają perspektywę kaskadowego załamania się obrony na całej linii frontu. Rosjanie potrzebowali Kupjanska do sprowadzenia amunicji i innych zasobów dla wojsk skoncentrowanych na nowo zdobytych terytoriach obwodów Ługańska i Doniecka” – powiedział.

Teraz, po utracie Kupjanska, Kiriczewski wierzy, że Rosjanie będą próbowali wywierać presję, dorzucając „mięso armatnie” i wystrzeliwując resztę amunicji.

„Teraz Rosjanie są w stanie, że Siły Zbrojne Ukrainy będą w stanie utrzymać obronę w obwodzie donieckim, na granicach, które mamy teraz” – dodał ekspert.

Przypomnijmy, że od początku września, podczas kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy , od najeźdźców zostało już wyzwolonych około 2 tys. km terytoriów ukraińskich.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.