wt.. paź 4th, 2022

Numer jeden na świecie Iga Sventek pokonała Onsa Jabera w finale US Open.

W niedzielę, 11 września, w decydującym meczu o tytuł główny US Open w singlu kobiet najlepsza tenisistka świata Iga Sventek pokonała światowy numer 5 Ons Jaber – 6:2, 7:6 (5) .

Tenisiści spędzili na korcie 1 godzinę 53 minuty. W tym czasie Sventek wypełnił 1 zgłoszenie, popełnił 2 podwójne błędy.

Ten tytuł był trzecim Wielkim Szlemem dla Sventek. Wcześniej dwukrotnie wygrywała w Roland Garros (2020, 2022).

Po spotkaniach twarzą w twarz z Onsami Iga objęła prowadzenie 3-2. Po zakończeniu US Open-2022 polka nadal będzie prowadzić w rankingach WTA i wyścigu o tytuł. Jaber stanie się drugą rakietą planety i zajmie to samo miejsce w wyścigu o mistrzostwo.

W półfinale Sventek znokautował Arinę Sobolenko – 3:6, 6:1. 6:4 i Ons Jaber – Caroline Garcia – 6:1, 6:3.

Dodajemy, że Sventek aktywnie wspiera Ukrainę od samego początku wojny na dużą skalę z rosyjskim okupantem. Polska tenisistka rozgrywa mecze w czapce ze wstążką w barwach ukraińskiej flagi. W swoich przemówieniach wielokrotnie wyrażała również solidarność z Ukrainą, aw lipcu zorganizowała charytatywny mecz , aby zebrać fundusze dla Ukraińców, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiej agresji zbrojnej.

Przeczytaj także:

19-letni hiszpański tenisista zrobił furorę wśród fanów trikiem podczas US Open: wideo

Wiceprezes FTU zareagował na trolling Stachowskiego ze względu na dziwny skład ukraińskiej drużyny narodowej na Puchar Davisa

Najlepszy tenisista kraju-agresora wspierał usunięcie rosyjskich drużyn z turniejów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.