pon.. paź 3rd, 2022

Wojna na Ukrainie, rozpoczęta przez Federację Rosyjską pod wodzą Putina, musi zakończyć się kapitulacją Rosji.

Ukraina zasługuje na pełne poparcie świata w pociąganiu Putina do odpowiedzialności za każde popełnione przez niego przestępstwo. W tym zakresie nie może być żadnych kompromisów, wymówek ani wyjątków.

Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis na Twitterze .

„Ludobójczy plan Putina, aby wymazać Ukrainę z mapy świata, nie powiódł się. Nie może negocjować. Wojna musi zakończyć się jego bezwarunkową kapitulacją” – powiedział Landsbergis.

Według niego Ukraina byłaby w stanie wypchnąć Rosję poza jej granice kilka miesięcy temu, gdyby Siły Zbrojne Ukrainy potrzebowały sprzętu.

„Gdybyśmy wcześniej uzbroili Ukrainę, pozostałyby tysiące domów. Tysiące istnień zostałyby uratowane. Tysiące więcej dzieci będzie teraz bezpiecznych z rodzicami” – napisał minister.

Landsbergis podkreślił, że społeczność międzynarodowa musi uznać, że appeasement nie jest skuteczny. Jednocześnie Ukraina i naród ukraiński zrobiły wiele dla szacunku.

„Koniec z negocjacjami z terrorystami. Ci, którzy wątpili w siłę Ukrainy, powinni przeprosić. Ukraina chroniła nas wszystkich, nawet jeśli niektórzy nie wierzyli, że to się powiedzie. Nadszedł czas, abyśmy wyrazili naszą głęboką wdzięczność. więcej niż wystarczająco, by zasłużyć na nasz szacunek. Byliśmy upokarzani ich osiągnięciami. Teraz musimy pomóc im zakończyć tę wojnę szybko i na zawsze” – nalegał Landsbergis.

Teraz Landsbergis apeluje o dostarczenie Ukrainie innych niż zaawansowana zachodnia broń:

  1. zobowiązać się do stworzenia i zabezpieczenia bezpiecznych stref wokół terytoriów elektrowni jądrowych, aby Putin nie mógł ich użyć jako broni,
  2. narysuj wyraźne czerwone linie, a konsekwencje ich przekroczenia muszą być jasno wytłumaczone Putinowi,
  3. przyspieszyć integrację Ukrainy z NATO i UE,
  4. pilnie wysłać na wyzwolone tereny komisję do zbadania zbrodni popełnionych tam przez armię rosyjską.

Przypomnijmy, Kuleba powiedział, że czynnik, od którego zależy zwycięstwo Ukrainy nad Rosją .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.