czw.. paź 6th, 2022

W związku z ubytkami siły roboczej rosyjscy najeźdźcy planują mobilizację męskiej populacji na czasowo okupowanych terytoriach.

Kontrofensywa wojsk ukraińskich w obwodzie charkowskim trwa już szósty dzień. Wróg nadal ponosi straty.

O tym powiedział ekspert wojskowy Oleg Żdanow.

„W kierunku Charkowa nieprzyjacielska jednostka 3. dywizji strzelców zmotoryzowanych 20. Zjednoczonej Armii została pozostawiona bez środków wsparcia, a personel wpadł w panikę. Dlaczego tak szybko się wycofują? Ponieważ udało nam się stworzyć sytuację panika wśród personelu, oddziałów i pododdziałów Armii Rosyjskiej” – dodał.

Według eksperta wiadomo również o licznych stratach sanitarnych wroga w rejonie Charkowa. W ciągu poprzedniego dnia ponad 75 rannych żołnierzy rosyjskich zostało przywiezionych do wsi Woluyka w obwodzie biełogorodskim. A ponad 100 rannych zostało ewakuowanych z Biełgorodu do Moskwy.

W związku z ubytkami siły roboczej rosyjscy najeźdźcy planują mobilizację męskiej populacji na czasowo okupowanych terytoriach. Mężczyznom nie wolno opuszczać osad.

„Próbują wprowadzić blokadę osiedli o godzinie policyjnej, aby później zmobilizować mężczyzn. Mogą zmobilizować tylko tych, którzy odebrali rosyjski paszport” – dodał ekspert.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy, które w 11 dni września wyzwoliły od najeźdźców ponad 3000 kilometrów kwadratowych, mają 50 km do granicy państwowej w obwodzie charkowskim . Poinformował o tym Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walery Załużny.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.