pon.. paź 3rd, 2022

Ekspert uważa, że wydarzenia w obwodzie charkowskim radykalnie zmieniają przebieg działań wojennych

Ekspert wojskowy Oleg Żdanow wyjaśnił, dlaczego Rosja organizuje regularne tzw. ćwiczenia wojskowe na Białorusi od 8 do 14 września.

Zdaniem eksperta, rozkaz „gumowego dupka” (Putin – red.) dotyczący „zajęcia” Donbasu na tle kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy na dużą skalę w obwodzie charkowskim nie ma już wpływu byle co.

Żdanow jest pewien: teraz inwazja najeźdźców z Białorusi jest niemożliwa . Po pierwsze, Siły Zbrojne Ukrainy prowadzą tam ćwiczenia wojskowe i demonstrują siłę i zamiary gotowości do obrony terytorium Ukrainy.

Ekspert uważa, że wydarzenia w obwodzie charkowskim radykalnie zmieniły przebieg działań wojennych i uruchomiły nieodwracalne procesy w życiu politycznym Rosji .

„Zgadzam się, że tutaj może przejść od wojny imperialistycznej do cywilnej. Przecież dzisiejsze społeczeństwo w Rosji zaczyna obwiniać i „powieszać wszystkie psy” na przywódców politycznych. Pierwsza fala krytyki była skierowana przeciwko generałom. A według informacji poufnych generałowie przyłączają się do krytyki władz i mówią: „Co my, nie jesteśmy winni, zrobiliśmy to, co nam kazano.” W Rosji, jak wiemy, jest dyktatura. Jest tylko jeden polityk, który wydaje rozkazy. I w związku z tym tylko on będzie winny. Natychmiastowe , nastąpiło w ciągu kilku dni. Dlatego zobaczmy, jak będą się działy wydarzenia w Federacji Rosyjskiej – podsumował.

Wcześniej Oleg Żdanow wyjaśnił , dlaczego Rosjanie tak szybko wycofują się w rejonie Charkowa.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.