czw.. wrz 29th, 2022

USA chcą teraz ostatecznego zwycięstwa Ukrainy nad Rosją.

Jeśli wcześniej Amerykanie nadal mieli wątpliwości i mogli zgodzić się na rozejm, to wizyta Blinkena w Kijowie świadczy o czymś przeciwnym.

11 września rosyjski politolog Andriej Piontkowski powiedział to na antenie teletonu.

„Celem Stanów Zjednoczonych jest zwycięstwo Ukrainy i przywrócenie jej integralności terytorialnej oraz osłabienie Federacji Rosyjskiej do tego stopnia, że nie chce już być agresorem. Ameryka i Zachód chcą ostatecznego zwycięstwa Ukrainy Ułatwił to manifest amerykańskich analityków, który opublikowali 17 sierpnia, opracowali go byli generałowie, dowódcy wojsk USA w Europie, którzy zapytali tam, czy Stany Zjednoczone pomogłyby Ukrainie w wojnie z Rosją, która grozi bezpieczeństwa całej Europy. W rezultacie zapadły wszystkie te decyzje” – wyjaśnił Piontkowski.

Politolog zauważył, że militarne zwycięstwa Ukrainy ostatecznie postawiły wszystkie akcenty.

„Zwycięstwa militarne Ukrainy w końcu postawiły akcenty. Agenci Putina w Stanach Zjednoczonych wciąż byli przekonani, że Rosja nadal jest nie do pokonania, a wszelka pomoc pójdzie na marne, bo wielu ludzi zginie. A Ukraina udowodniła, że nie tylko może wygrać, ale wygrywa. Stany Zjednoczone nadal będą odgrywać decydującą rolę w zwycięstwie Ukrainy. Są też wielcy przyjaciele Ukrainy – to Wielka Brytania, która zawsze po cichu udzielała pomocy – podkreślił Piontkowski.

Przypomnijmy, 8 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył spotkanie z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki Anthonym Blinkenem.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.