niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na cyniczny atak rakietowy na obiekt infrastruktury w Charkowie.

Podkreślił, że Ukraińcy nigdy nie zgodzą się na „przyjaźń i braterstwo” z Rosją . Zełenski wyjaśnił, że „chłód, głód, ciemność i pragnienie nie są dla nas tak przerażające i śmiertelne jak rosyjska „przyjaźń i braterstwo”.

Prezydent pisał o tym na portalach społecznościowych.

Wołodymyr Zełenski nazwał ostrzał Charkowa kolejnym aktem terrorystycznym Federacji Rosyjskiej.

„Rozmyślne i cyniczne ataki rakietowe na cywilną infrastrukturę krytyczną. Żadnych instalacji wojskowych. Deenergetyczne regiony Charkowa i Doniecka. W Zaporożu, Dniepropietrowsku, Sumach – częściowe problemy z zasilaniem” – wyjaśnił prezydent.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w ten sposób okupanci nie będą w stanie przełamać oporu Ukraińców, którzy nigdy nie zgodzą się na „przyjaźń i braterstwo” z okupantami.

„Czy nadal myślisz, że jesteśmy „jednym ludem”? Czy nadal uważasz, że możesz nas przestraszyć, złamać, namówić do ustępstw? Naprawdę nic nie zrozumiałeś? Nie zrozumiałeś, kim jesteśmy? Czym jesteśmy my dla? Och niż my? Czytaj nasze usta: „Bez gazu czy bez ciebie? Bez ciebie . Bez światła czy bez ciebie? Bez ciebie. Bez wody czy bez ciebie? Bez ciebie. Bez jedzenia czy bez ciebie? Bez ciebie. Zimno, głód, ciemność i pragnienie nie są dla nas tak przerażające i zabójcze jak wasza „przyjaźń i braterstwo” – podkreślił prezydent.

Zełenski dodał, że obywatele Ukrainy będą mieli żywność, gaz i prąd oraz będą żyć spokojnie bez rosyjskich okupantów.

„Ale historia postawi wszystko na swoim miejscu. I będziemy z gazem, elektrycznością, wodą i jedzeniem … i BEZ ciebie! „, prezydent napisał i opublikował wideo ze ostrzału Charkowa.

Przypomnijmy, że podczas nalotu część regionów Ukrainy została pozbawiona prądu .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.