wt.. paź 4th, 2022

Rosjanie ostrzeliwali terytorium obwodów Charkowa, Czuguew, Izyum i Bogodukhovsky.

W wyniku ostrzału nieprzyjaciela uszkodzeniu uległy domy prywatne i budynki gospodarcze, a na terenach otwartych wybuchły pożary. Również w wyniku ostrzału zginął 45-letni mieszkaniec rejonu Czuguewskiego.

Poinformował o tym szef charkowskiej OVA Oleg Sinegubow.

„Niestety 45-letnia kobieta zmarła w rejonie Chuguevsky. 64-letnia kobieta została hospitalizowana z obrażeniami. 43-letni mężczyzna został ranny w rejonie Izyumsky” – powiedział.

Również około północy miały miejsce dwie eksplozje w rejonie Kijowskim w Charkowie. Wcześniej wróg przypuścił atak rakietowy na miasto. W wyniku uderzenia w budynku restauracji wybuchł pożar na dużą skalę. Wcześniej bez ofiar.

Na linii kolizji toczą się intensywne walki. Nieprzyjaciel z czołgów, artylerii rakietowej i armatniej ostrzeliwuje stanowiska wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy oraz ludność cywilną. W rejonie wsi Pasika nieprzyjaciel próbował przejść do ofensywy, ale wycofał się ze stratami pod ostrzałem obrońców.

Przypomnijmy, że w ciągu dnia 3 września rosyjskie siły okupacyjne przeprowadziły na Ukrainę ponad 10 rakiet i 24 naloty.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.