wt.. paź 4th, 2022

Ukraińska kontrofensywa na południu ma na celu zniszczenie materialnego wsparcia wojsk rosyjskich.

Dlatego wyzwolenie okupowanych terytoriów nie nastąpi szybko.

O tym czytamy w codziennym raporcie Institute for the Study of War (USA).

Według Instytutu, 3 września ukraińscy urzędnicy jednoznacznie stwierdzili, że trwająca ukraińska kontrofensywa na południu Ukrainy była celową, metodyczną operacją mającą na celu uszczuplenie i pozbawienie rosyjskich sił logistycznych, a nie operacją mającą na celu natychmiastową odbudowę dużych obszarów.

Ołeksij Arestowicz, doradca prezydenta Ukrainy, powiedział Wall Street Journal 3 września, że obecnym celem ukraińskich sił na południu jest „systemowe szlifowanie armii Putina” i że siły ukraińskie powoli i systematycznie lokalizują i niszczą rosyjski system logistyczny z artylerią i precyzyjnie kierowaną bronią. „Oświadczenie Arestowicza potwierdza ocenę ISW, że obecna kontrofensywa prawdopodobnie nie przyniesie żadnych natychmiastowych korzyści i że siły ukraińskie dążą do zakłócenia kluczowych węzłów logistycznych wspierających rosyjskie operacje na południu i zmniejszenia Rosyjskie zdolności wojskowe” – czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że na Ukrainie pożegnali się z jednym z najskuteczniejszych snajperów rozpoznawczych , którego tożsamość wciąż jest utrzymywana w tajemnicy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.