niedz.. wrz 25th, 2022

To pierwsza wizyta ukraińskiego premiera w Niemczech od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę. Tam Szmyhal spotka się z najwyższymi przywódcami politycznymi kraju.

Premier Denys Szmygal rozpoczął wizytę roboczą w Niemczech, podczas której spotkał się już z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Szef ukraińskiego rządu poinformował o tym na Telegramie.

W szczególności Denys Shmygal opowie o broni, finansach, sankcjach, rosyjskich prowokacjach w ZNPP, integracji Ukrainy z UE, zwycięstwie i odbudowie Ukrainy.

„Aby zwyciężyć i wypędzić najeźdźców z naszych ziem, Ukraina potrzebuje jeszcze więcej ciężkiej broni od sojuszników. Wieloprowadnicowe systemy rakietowe MARS II i samobieżne stanowiska artyleryjskie Panzerhaubitze 2000, które przekazały Niemcy, dobrze się sprawdziły na na polu bitwy i liczymy na zwiększenie dostaw Ponadto jesienią spodziewane jest przekazanie najnowocześniejszego systemu obrony powietrznej IRIS-T niemieckiej produkcji, a jednocześnie oczekujemy, że Niemcy staną się jednym z liderów rozwoju obrony przeciwlotniczej – powiedział.

Szmygal omówił już z niemieckim prezydentem Steinmeierem plan odbudowy Ukrainy, który musi zostać wdrożony już teraz – natychmiastowa naprawa infrastruktury krytycznej, odbudowa szpitali, szkół i mieszkań.

Według historii TSN jest to pierwsza wizyta premiera Ukrainy w Niemczech od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę.

„W Niemczech Szmygal spotka się z najwyższymi przywódcami politycznymi. Po obiedzie odbędzie się również spotkanie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Po nim zaplanowano wspólną konferencję prasową, ale wczoraj strona niemiecka ją odwołała. dyskutowano. Najbardziej bolesna dla Niemców jest broń. Potrzebujemy zmiany filozofii dostaw broni – powiedział przed wizytą Shyigal. I ma na myśli czołgi. Niemcy powinni wreszcie dostarczyć swoje czołgi Leopard i Marder. Jednak Niemcy rozglądają się dookoła na Amerykanów i mówią, że oni również nie dostarczają czołgów, a Niemcy robią wszystko w porozumieniu z partnerami „- powiedział korespondent TSN Natalia Fibrig.

Przypomniała, że Berlin dostarczył do tej pory Ukrainie 10 ciężkich stanowisk artyleryjskich typu Panzerhaubitze 2000, 15 stanowisk przeciwlotniczych, trzy wyrzutnie rakiet i trzy opancerzone wozy ratunkowe. A ich minister obrony już stwierdził, że rezerwy są faktycznie wyczerpane.

Niemcy przekażą także Ukrainie 200 mln euro na pomoc wewnętrznie przesiedlonym. Pieniądze mają na celu zapewnienie, by przesiedleńcy na Ukrainie mogli nadal zaopatrywać się w najpotrzebniejsze rzeczy.

Strony będą również rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym. W kontekście kryzysu energetycznego w Niemczech Denys Szmygal zaoferuje Berlinowi eksport energii elektrycznej z Ukrainy. Teraz Ukraina już dostarcza energię elektryczną do Mołdawii, Rumunii, Polski i może również dostarczać do Niemiec. Szmyhal powiedział, że Ukraina ma wystarczająco dużo energii elektrycznej dzięki własnym elektrowniom atomowym.

Przypomnijmy, że minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Burbock obiecała, że sankcje wobec Federacji Rosyjskiej pozostaną w mocy zimą, nawet jeśli Niemcy wyjdą na protest.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.