czw.. wrz 29th, 2022

Z powodu biurokracji rosyjscy żołnierze zostali bez opłat bojowych.

Z tego powodu tracą chęć do walki i trochę zwieszają nosy.

Fakt, że brak zapłaty za walkę sparaliżował ducha armii rosyjskiej, według brytyjskiego wywiadu.

„Rosyjscy żołnierze nadal cierpią z powodu problemów z morale i dyscypliną na Ukrainie. Oprócz zmęczenia walką i znacznych strat, co jest jednym z głównych roszczeń rozmieszczonych rosyjskich żołnierzy, prawdopodobnie pozostają problemy płacowe” – czytamy w komunikacie.

Brytyjski wywiad dodał, że na Ukrainie rosyjscy żołnierze mieli spore problemy z niewypłacaniem znaczących premii bojowych. Być może wynika to z biurokracji i korupcji wśród dowódców.

„Armia rosyjska konsekwentnie nie zapewnia podstawowego wsparcia wojskom stacjonującym na Ukrainie, w tym odpowiedniego umundurowania, broni i racji żywnościowych, a także płac. To prawie na pewno przyczyniło się do utrzymującego się niskiego morale dużej części sił” Brytyjska Agencja Wywiadu Obronnego mówi.

Przypomnijmy, w przededniu brytyjskiego wywiadu donosił, że ukraińscy obrońcy podczas kontrofensywy przedarli się przez obronę niewiernych na południu. Dlatego linia frontu przesunęła się na kilka kilometrów w głąb okupowanych terytoriów.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.