czw.. wrz 29th, 2022

W Czernihowie w przeddzień targów, gdzie wystawiano m.in. broń, doszło do wybuchu. Wśród ofiar było 6 dzieci.

Dzień wcześniej ludzie trafili do szpitala ze względu na to, że oczywiście broń, którą wręczono dzieciom, okazała się być naładowana i naładowana. Według zaktualizowanych danych, po wybuchu jest już 11 ofiar – jest to 6 dzieci i 5 dorosłych, w tym żołnierz, był hospitalizowany, według TSN .

Dwoje dzieci trafiło do szpitala. 8-latek jest w stabilnym stanie, ale 2 -latek jest ciężko ranny i prawdopodobnie będzie musiał zostać przeniesiony do kijowskiego „Ochmatdet”. Do tej pory dziecko przeszło 6-godzinną operację i lekarze nie podają żadnych prognoz. „Stan dziecka jest poważny, ale stabilny. Dziecko po urazie lotniczym, minowo-wybuchowe urazy twarzy, rana lewego oka z uszkodzeniem oka. Występują urazy tkanek miękkich kończyn. Dziecko jest w ciężkim szoku traumatycznym, jest już ustabilizowane, jest we śnie wywołanym lekami – mówi lekarz.

Według wstępnych danych ludzie zostali ranni nie przez granatniki, ale przez falę uderzeniową i ognisty strumień, który pojawia się po wystrzeleniu.

Wiadomo już, że imprezę zorganizowała organizacja publiczna, która przedstawiła ją jako imprezę dla dzieci, a nic nie wskazywało na to, że będzie tam broń, więc nie było potrzeby uzyskania specjalnego pozwolenia na zorganizowanie imprezy.

Kancelaria Prezydenta zareagowała na tragedię i obiecała znaleźć i ukarać winnych.

„Sprawdzanie trwa. Zaangażowani są najlepsi specjaliści. DBR już przyłączył się do śledztwa. Sprawcy na pewno zostaną zidentyfikowani i ukarani zgodnie z obowiązującym prawem. Państwo nie będzie stać z boku. Obiecuję” – powiedział Kyrylo Tymoszenko.

DBR wszczął postępowanie w sprawie naruszenia obchodzenia się z bronią.

Przeczytaj także:

Historia dronów: od balonu do „Bajraktaru”

W punkcie kontrolnym Yagodin uformował się rząd ciężarówek o długości do pięćdziesięciu kilometrów: kierowcy czekają tygodniami

Aby kontynuować wojnę na Ukrainie, Rosja poddaje Syrię: coraz więcej broni z Assada jest eksportowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.