niedz.. wrz 25th, 2022

Kolejna niespokojna noc była w Charkowie. Dokładnie o północy w mieście rozległy się potężne eksplozje.

Według wstępnych danych atak rakietowy, w wyniku którego kompleks restauracyjny w okręgu kijowskim w Charkowie został całkowicie zniszczony, został przeprowadzony przez Rosjan z terytorium obwodu Biełgorod w Federacji Rosyjskiej.

Poinformowała o tym służba prasowa Prokuratury Obwodowej w Charkowie.

Według śledztwa 4 września około godziny 00:10 rosyjskie wojsko przypuściło atak rakietowy na dzielnicę kijowską w Charkowie. Pocisk trafił w teren kompleksu restauracyjnego, co doprowadziło do jego całkowitego zniszczenia.

Ogień ogarnął prawie cały kompleks. Rozpalenie głównych budynków i parteru letniego o łącznej powierzchni 2200 mkw. metrów.

Wcześniej najeźdźcy wystrzelili pociski S-300 z terytorium obwodu Biełgorod w Federacji Rosyjskiej.

Jak donosi TSN, dwie rakiety eksplodowały jednocześnie w pobliżu kompleksu restauracyjnego.

Restauracja jest w całości zbudowana z drewna, dlatego ratownicy nadal nie mogą wyeliminować niektórych pożarów. W czasie pożaru w restauracji byli strażnicy, nie byli ranni, ale sam kompleks spłonął doszczętnie.

Co noc Rosjanie bombardują miasto tymi rakietami. Wczoraj kolejny S-300 uderzył w podwórko szkolne. Szkoła została zniszczona.

W regionie ostrzał nie ustaje. W tych dniach dzielnice Chuguevsky i Izyumsky zostały wystrzelone z wielu systemów rakiet startowych, zmarła 64-letnia kobieta. Kolejne dwie osoby zostały ranne.

Przypomnijmy, że najeźdźcy zniszczyli szpitale, domy i muzeum – Kim opowiedział szczegóły ostrzału Federacji Rosyjskiej w obwodzie mikołajowskim.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.