wt.. paź 4th, 2022

Wojska Federacji Rosyjskiej koncentrują swoje wysiłki na uzyskaniu pełnej kontroli nad terytorium obwodu donieckiego. Operacje ofensywne są kontynuowane w kierunkach Bachmut i Avdeevsky.

Siły Zbrojne Ukrainy odparły rosyjskie ataki w pobliżu ośmiu osiedli i przeprowadziły ataki powietrzne, rakietowe i artyleryjskie na pozycje rosyjskie.

O tym czytamy w porannym podsumowaniu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według wojskowych Rosjanie starają się utrzymać zdobyte tereny obwodów Chersoniu, Charkowa, Zaporoża i Nikołajewa.

Operacje ofensywne są kontynuowane na kierunkach Bachmut i Avdeevsky. Wróg nadal aktywnie wykorzystuje systemy obrony powietrznej do osłony swoich żołnierzy. Prowadzą zwiad lotniczy z dużą intensywnością za pomocą UAV. Próbują poprawić logistykę swoich żołnierzy” – czytamy w raporcie. .

W ciągu ostatniego dnia Rosjanie przeprowadzili ponad 10 pocisków i ponad 24 naloty na cele wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy. W szczególności uszkodzona została infrastruktura cywilna na obszarach osiedli Pobieda, Gusarowka, Nowomichajłowka i Biełogorje.

Na kierunkach wołyńskim i poleskim sytuacja pozostaje bez zmian.

W innych kierunkach wojska rosyjskie ostrzeliwały infrastrukturę wojskową i cywilną przy użyciu czołgów, pojazdów wojskowych, artylerii armat i rakiet, a mianowicie:

W kierunku Nowopawłowsk Rosjanie nie prowadzili aktywnych działań ofensywnych, ostrzeliwali tereny osad Krasnogorowka, Orłowka;

W kierunku Zaporoża wojska rosyjskie ostrzeliwały tereny osiedli Biełogorje, Olgowskoje, Zelenoe Pole, Nowopol, Nowosiołka, Wremowka;

W kierunku Jużnobużska rosyjskie wojsko prowadziło ostrzał wzdłuż całej linii zderzenia. Starają się zapewnić wsparcie logistyczne dla wojsk.

Jednostki sił obronnych utrzymują swoje pozycje i nie pozwalają wrogowi przemieścić się w głąb terytorium naszego państwa. Siły obronne zdołały skutecznie odeprzeć ataki wroga na obszarach osiedli Bogorodichnoe, Pasika, Dolina, Bachmut, Pokrovskoye, Bachmutskoye, Peski, Pervomayskoye.

W ciągu dnia, w celu wsparcia działań zgrupowań naziemnych, lotnictwo Wojsk Obrony przeprowadziło 6 uderzeń mających na celu zniszczenie siły roboczej, sprzętu wojskowego i specjalnego, sprzętu walki elektronicznej, obrony przeciwlotniczej i zaplecza logistycznego przeciwnika. Podana jest informacja o stratach.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.