pon.. paź 3rd, 2022

Artysta Andrei Makarevich napisał wymowną piosenkę, w której wyśmiewał władze rosyjskie, które uznały go za „zagranicznego agenta”.

Rosyjscy artyści, którzy nie zgadzają się z polityką kremlowskiego dyktatora Putina i mówią prawdę o wojnie na Ukrainie, natychmiast stają się „zagranicznymi agentami”.

Andrey Makarevich , lider rosyjskiej grupy rockowej Time Machine, który wspiera Ukrainę od pierwszych dni wojny, nie był wyjątkiem. Muzyk został uznany za zagranicznego agenta 2 września.

Artysta pogodził się z ciężkim losem bycia „zagranicznym agentem”, ale w końcu nagrał piosenkę, w której to wyśmiewał. W kompozycji Makarevich ironicznie śpiewał o tym, jak trudno jest szpiegować kraj, że wszystkie agencje wywiadowcze świata płacą mu dużo pieniędzy, a Federacja Rosyjska wzięła go i otworzyła.

„Niech od teraz cały kraj wie,
Jak niebezpieczne i trudne jest życie „zagranicznego agenta”.
Nie pij, nie jedz, nie zasypiaj, tłumij pragnienia,
Potajemnie wykonywać tajne misje.
Przebranie i oszustwo, aby rozwiązać problem
Transfery chowam w walizce gitarowej,
Butelka z trucizną za plecami – tak, upewnij się.
Dawno nie spałem z żoną, żeby się nie rozsypać.
Żartuję w moim rodzinnym kraju z pominięciem prawa,
Wszystkie agencje wywiadowcze na świecie płacą mi miliony.
Orałem dzień po dniu, jak koń w mydle,
A dzisiaj to bzdura, wzięli to i otworzyli –
śpiewał Makarevich.

Należy zauważyć, że oprócz muzyka Andrieja Makarewicza, ukraińskiego dziennikarza Dmitrija Gordona, jego rosyjskiej koleżanki Jekateriny Gordiejewej, współpracownika przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego Iwana Żdanowa, politologa Fiodora Kraszeninikowa oraz biznesmena i filantropa Borysa Zimina, syna założyciel firmy Beeline Dmitry Zimin, znajdują się na liście „zagranicznych agentów” .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.