niedz.. wrz 25th, 2022

Nasz mózg może bezpośrednio wysyłać sygnały do tkanki tłuszczowej, a tym samym wpływać na procesy metaboliczne.

Wcześniej naukowcy uważali, że mózg nie reguluje procesu spalania tłuszczu w ludzkim ciele, ale nowe badanie pokazuje, że wszystko jest inne.

Pisze o tym Nowy Atlas.

Według autora badania, Yu Wanga, wraz z grupą naukowców udało mu się znaleźć grupę neuronów rozgałęziających się od kręgosłupa do tkanki tłuszczowej bezpośrednio połączonych z częścią mózgu (zwojami korzeni tylnych). To odkrycie skłoniło naukowców do zasugerowania, że nasz mózg nie tylko otrzymuje dane o tkance tłuszczowej, ale aktywnie bada nasz tłuszcz.

Podczas badania naukowcy zablokowali połączenie między mózgiem a tkanką tłuszczową – wynik był niesamowity. Okazało się, że w przypadku wyłączenia neuronów czuciowych nasz organizm uruchamia atrakcyjny system, który z kolei aktywuje procesy spalania tłuszczu. Naukowcy zauważyli, że białe komórki tłuszczowe zaczęły aktywnie przekształcać się w brązowy tłuszcz.

Naukowcy doszli do wniosku, że neurony czuciowe i współczulny układ nerwowy działają w tandemie – ten pierwszy wyłącza proces metaboliczny, a drugi go uruchamia. W rezultacie stało się jasne, że nasz mózg jest w stanie bezpośrednio wpływać na proces spalania tłuszczu.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.