niedz.. wrz 25th, 2022

Obrońca praw człowieka przeanalizował konsekwencje całkowitej klęski militarnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.

Jeśli armia rosyjska poniesie totalną klęskę w wojnie z Ukrainą – opuści całe terytorium naszego państwa, w tym Krym i Donbas, to władza prezydenta Rosji Władimira Putina dobiegnie końca.

Były deputowany do Dumy Państwowej, prawnik i działacz na rzecz praw człowieka Mark Feigin mówił o tym w wywiadzie dla Obozrevatel.

Według niego przegrana wojny uruchomi wiele procesów wewnątrz i na zewnątrz Rosji, w tym proces zniszczenia władzy. Przywódca państwa-agresora Władimir Putin prawdopodobnie zostanie obalony. Jego porażka na polu bitwy zamienia się w porażkę polityczną. Zmiany władzy w Federacji Rosyjskiej dokonają nie ludzie, nie ulice, ale siły, które już dziś są w urzędach Kremla.

„…Moja przepowiednia: procesy, które się w tym przypadku rozpoczną (w przypadku totalnej klęski Rosji na Ukrainie – przyp. red.) z pewnością będą miały charakter rewolucyjny. I niekoniecznie będzie to rewolucyjna zemsta liberalny kierunek. Ale jest mało prawdopodobne, aby władza została zachowana, jeśli dojdzie do militarnej, geopolitycznej klęski na dużą skalę. Oczywiście władza Putina dobiegnie końca” – uważa Feigin.

Przypomnijmy, Feygin powiedział, że Federacja Rosyjska zażąda kapitulacji Ukrainy, nawet gdy Siły Zbrojne Ukrainy staną pod Moskwą.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.