niedz.. wrz 25th, 2022

Słynna amerykańska tenisistka Serena Williams zakończyła swój singlowy występ w US Open-2022.

40-letnia legenda światowego tenisa, która wcześniej zapowiadała zakończenie kariery po US Open-2022, przestała walczyć w turnieju w trzeciej rundzie.

Australijska Ayla Tomlyanovich stała się przestępcą Amerykanina. Walka trwała trzy sety i zakończyła się zwycięstwem Tomlyanovica z wynikiem 7:5, 6:7 (4), 6:1 .

Po porażce kibice głośną owacją wyprowadzili Serenę z kortu. Na konferencji prasowej nie mogła powstrzymać emocji i wybuchnęła płaczem.

„Gram coraz lepiej z każdym tygodniem. Myślę, że gdybym wznowił grę wcześniej lub grał więcej, mógłbym nadal rywalizować na tak wysokim poziomie. Ale nie wiem. Myślę, że z mojej kariery mogę czerpać tylko pozytywne rzeczy.

25 lat to długo. Grałem w tenisa przez całe życie, więc… Jest za wcześnie, żeby teraz o tym rozmawiać. Ale też cieszę się, bo tego chciałem, czego chcę. To nie są smutne łzy, rozumiesz? Po prostu… nie wiem nawet, jak to opisać.

Jest tyle rzeczy, z których ludzie mnie zapamiętają. Jestem wojownikiem. Być może tak zostanę zapamiętany. Naprawdę czuję, że wniosłem coś do tenisa. Te różne obrazy, pięści zaciśnięte w radości, szalona intensywność. Myślę, że pasja to bardzo dobre słowo. Ciągle przechodziłem przez wszystkie wzloty i upadki. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem takie chwile i że jestem po prostu Sereną” – cytuje Amerykanina BTU.

Serena Williams jest 23-krotną mistrzynią Wielkiego Szlema: zdobyła siedem tytułów Wimbledon i Australian Open, sześć tytułów US Open i trzy tytuły Rolanda Garrosa.

Amerykanin jest czterokrotnym mistrzem olimpijskim. W swojej karierze Serena wygrała 367 meczów wielkoszlemowych. Więcej zwycięstw odniósł tylko Szwajcar Roger Federer – 369.

Przeczytaj także:

Serena Williams, 40 lat, bije drugie miejsce na świecie podczas ostatniego US Open

Ukraiński tenisista odmówił podania ręki białoruskiej gwiazdce po meczu na US Open (wideo)

Skandal US Open: 16-letnia tenisistka została poklepana po pośladkach przez swojego ojca i trenera po wygranej (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.