czw.. wrz 29th, 2022

W Zelenodolsku zniszczono 8 wieżowców, sklepy, przedszkole, licea i centralny ośrodek edukacyjny. Uszkodzone zostały domy w Wielkiej Kostromie.

W wyniku ostrzału wroga w obwodzie dniepropietrowskim zginął 9-letni chłopiec, 10 osób zostało rannych.

Poinformował o tym szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Valentin Reznichenko.

„W Zelenodolsku Rosjanie zabili 9-letniego chłopca… Po obiedzie dwukrotnie strzelili do społeczności Zelenodolsk z huraganów. Wcześniej rannych było 10 osób. Wszyscy są w szpitalu. Większość jest poważna…” , zauważył.

Według Reznichenko w Zelenodolsku zniszczono 8 wieżowców, sklepy, przedszkole, licea i centralny ośrodek edukacyjny, a w Wielkiej Kostromce w wyniku ostrzału zniszczono domy.

„Huragany” wycelowane w dzieci… Za mało słów… Zemsta nadejdzie…” – podkreślił przewodniczący UVA.

Fot. Biuro Prokuratora Generalnego

Prokuratura Okręgowa Wschodniego Krzywego Rogu prowadzi śledztwo przygotowawcze w sprawie postępowania karnego w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych, w połączeniu z zabójstwem z premedytacją (część 2 art. 438 Kodeksu Karnego Ukrainy).

Prokuratura zauważyła, że na tym terenie nie ma instalacji wojskowych.

Przypomnijmy, że 31-letni zdrajca i żona ukraińskiego wojska „wyciekły” do rosyjskich służb specjalnych dane o lokalizacji obiektów wojskowych i wyposażenia Sił Zbrojnych Ukrainy na linii frontu w pobliżu obwodów Doniecka i Zaporoża.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.