czw.. paź 6th, 2022

Dzieci mieszkają teraz w rodzinach zastępczych.

Dzieci pozostawione bez rodziców z powodu rosyjskiej agresji znajdują się pod szczególną opieką Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej. W wakacje organizowano dla nich zarówno na terenie zachodnich regionów Ukrainy , jak i za granicą. Część z nich jest dziś na wakacjach.

Poinformowała o tym służba prasowa Kijowskiego OVA.

Obecnie mieszkają z rodzinami zastępczymi.

2 września szef kijowskiego OV Oleksiy Kuleba spotkał się z tymi dziećmi i ich opiekunami i pogratulował im rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

„Pomimo wojny i jej straszliwych konsekwencji, dzieci muszą kontynuować naukę, a zadaniem dorosłych powinno być zapewnienie im bezpieczeństwa i komfortu. Dziś bardzo ważne jest, aby dawać wszystkim dzieciom jasne emocje. W końcu potrzebują one naszej uwagi i troszczymy się najbardziej” – powiedział Kuleba.

W tym dniu dzieci odwiedziły kijowskie planetarium, gdzie obejrzały film „Podróż przez układ słoneczny” i otrzymały niezapomniane prezenty od KOVA.

Zwracając się do dzieci na tym spotkaniu, Kuleba wezwał je, by były czujne, pomagały sobie nawzajem i wspierały w trudnym momencie, a co najważniejsze, by nie lekceważyły zasad bezpieczeństwa.

„W naszych realiach każdy powinien być skupiony i odpowiedzialny. Wy jesteście naszą przyszłością. Dlatego od Was zależy, jaki będzie nasz kraj jutro. Życzę każdemu z Was udanego i bezpiecznego roku akademickiego” – powiedział szef KOVA .

Przypomnijmy, że w obwodzie kijowskim we wsi Zdvizhevka (obwód buczański) znaleźli ciało innego cywila , który był torturowany przez armię rosyjską. Ręce mężczyzny związano, na głowę nałożono okrycie i został stracony.

Wcześniej, bo w połowie lipca, na terenie gminy Bucza zginęło 419 cywilów .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.