niedz.. wrz 25th, 2022

Najeźdźcy chodzą od drzwi do drzwi i oferują lokalnym mieszkańcom wypełnienie formularzy uzyskania rosyjskiego obywatelstwa.

Sytuacja w regionie Chersoniu pozostaje niezwykle trudna. Okupanci kontynuują niszczenie odkupionych osiedli, w tymczasowo okupowanych nadal popełniają zbrodnie wojenne na ludności cywilnej Chersoniu.

Zostało to ogłoszone przez Chersoń OV Jarosława Januszewicza.

„We wsi Bolszaja Lepetikha w dystrykcie Kachowka wojsko Federacji Rosyjskiej chodzą od domu do domu i oferują mieszkańcom wypełnienie formularzy w celu uzyskania rosyjskiego paszportu” – powiedział.

Policja wszczęła kolejne 16 postępowań karnych w sprawie zbrodni wojennych armii rosyjskiej przeciwko ludności cywilnej w obwodzie chersońskim.

Według szefa OVA, w Chersoniu szef szpitala i dwóch jego zastępców zostali narażeni na współpracę z okupantami. Pomieszczenia szpitalne, w których powinni świadczyć opiekę medyczną chorym mieszkańcom miasta, dyrektor przeznaczył na mieszkania dla żołnierzy rosyjskich.

„W Chersoniu, na ulicy Neftchilar, najeźdźcy zajęli teren zakładu, aby umieścić tam swój sprzęt i personel. Przywłaszczyli sobie i wykorzystali wszystkie obiekty, sprzęt, transport, rezerwy produkcyjne, komunikację inżynieryjną i energetyczną kompleksu produkcyjnego” mówi wiadomość.

Przypomnijmy, Arestowicz mówił o szalonych stratach najeźdźców podczas kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy na południu.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.