niedz.. wrz 25th, 2022

Ze względu na groźby mężczyzn cały lokalny Walmart musiał zostać ewakuowany.

W Stanach Zjednoczonych mężczyzna, który porwał samolot i okrążył go nad północną częścią Missisipi, grożąc zderzeniem się z lokalnym supermarketem Walmart, wykonał bezpieczne lądowanie.

O tym informuje AP News.

Został oskarżony o kradzież i groźby terrorystyczne.

Szef policji miasta Tupelo, w którym doszło do incydentu, John Kuaka powiedział na konferencji prasowej, że Corey Wayne Patterson porwał samolot Beechcraft King Air C90A z regionalnego lotniska w mieście o nazwie 911, a następnie groził rozbiciem samolotu.

Szef policji powiedział również, że Patterson opublikował na swojej stronie na Facebooku coś, co było zasadniczo pożegnalną wiadomością , około godziny 9:30.

„Przepraszam wszystkich. Nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić. Kocham moich rodziców i siostrę, to nie twoja wina. Do widzenia” – głosi wiadomość.

Patterson nie miał licencji pilota, ale był na odprawie lotniczej i pracował dla Tupelo Aviation, tankując samoloty, co dało mu dostęp do samolotów.

Zespół negocjacyjny porozmawiał z mężczyzną i przekonał go, by nie realizował groźby i nie lądował.

Ponieważ Patterson nie miał doświadczenia w lądowaniu, inny pilot poinstruował go zdalnie o lądowaniu.

Burmistrz Tupelo Todd Jordan powiedział, że ma nadzieję, że Patterson „otrzyma potrzebną pomoc” i nie zamierza skrzywdzić siebie ani innych”.

Michael Kennders, dyrektor centrum lotniczego w Farmingdale State College w Nowym Jorku, nazwał ten incydent dzwonkiem alarmowym dla lotnisk lotnictwa ogólnego i ich personelu.

„To (ochrona – przyp. red.) zależy od każdego, kto pracuje na lotnisku. Jeśli zobaczysz kogoś, kogo nie znasz, lub jakieś nietypowe działania, powinieneś to zgłosić” – podkreślił.

Przypomnijmy, że w mieście Tupelo mężczyzna porwał mały prywatny odrzutowiec i zagroził, że rano rozbije go w supermarkecie Walmart.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.