niedz.. wrz 25th, 2022

W drugiej rundzie US Open duet ukraińsko-łotewski pokonał Węgierkę Annę Bondar i Belgijkę Gret Minnen.

Pojedynek okazał się bardzo napięty. Kichenok i Ostapenko „na sucho” spuścili pierwszego seta, ale potem zebrali się i zemścili na rywalach w drugiej odsłonie. W trzecim secie Kichenok i Ostapenko odnieśli zwycięstwo w tie-breaku.

W sumie tenisiści spędzili na korcie 1 godzinę i 50 minut. Ostateczny wynik spotkania to 0:6, 6:2, 7:6 .

W 1/8 finału Kichenok i Ostapenko spotkają się ze zwycięzcami meczu Caroline Garcia / Kristina Mladenovic (obie – Francja) – Nadią Podoroską (Argentyna) / Mayar Sheriff (Egipt).

Przypomnijmy, że w singli US Open-2022 nie ma już przedstawicieli Ukrainy . US Open potrwa od 29 sierpnia do 11 września 2022 roku.

Przeczytaj także:

„To nie jest najważniejsza rzecz na świecie”: białoruska gwiazda bezczelnie odpowiedziała Kostiukowi, który odmówił podania jej ręki

Ukraiński tenisista odmówił podania ręki białoruskiej gwiazdce po meczu na US Open (wideo)

Musiałem znokautować rodaka: dwóch Ukraińców pokonało krąg startowy debla US Open