czw.. wrz 29th, 2022

Stany Zjednoczone nie powinny się wahać, aby pomóc Ukrainie w kwotach, które pozwolą jej wygrać wojnę z Rosją i zapewnić trwały pokój. Leży to w interesie samych Stanów Zjednoczonych.

Rozwiązanie wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą ma znaczenie globalne.

Były sekretarz generalny NATO i były premier Danii Anders Fogh Rasmussen powiedział o tym w polityce zagranicznej.

W ten sposób zwrócił uwagę na fakt, że rosyjska inwazja na Ukrainę zaktualizowała kwestie obronne dla rządów państw europejskich, a Finlandia i Szwecja zostały zepchnięte do NATO.

„Wojna pokazała, że Waszyngton pozostaje głównym gwarantem bezpieczeństwa w Europie. Pokazała również potrzebę zjednoczenia demokratycznego świata w obliczu zagrożenia ze strony państw autokratycznych, które zachowują się coraz bardziej agresywnie” – były sekretarz generalny powiedział Sojusz.

Wyjaśnił, że dla Stanów Zjednoczonych głównym celem strategicznym jest region Pacyfiku i rywalizacja z Chinami. Jednak trudniej będzie uporać się z tymi kwestiami, jeśli równolegle siły i uwaga Waszyngtonu będą związane z przedłużającą się wojną w Europie.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tej pułapki jest zapewnienie Ukraińcom wszystkiego , czego potrzebują, aby wygrać tę wojnę. Następnie Zachód musi zapewnić, że Rosja nie będzie chciała ponownie zaatakować Ukrainy” – przekonywał Rasmussen.

Przypomniał też, że sam jest zaangażowany w opracowywanie pomysłów na gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy. Tak więc praca grupy wciąż trwa, ale jedno jest już jasne: najlepszym środkiem odstraszającym dalszą rosyjską agresję będzie silna z militarnego punktu widzenia Ukraina.

„Dlatego Stany Zjednoczone i sojusznicy muszą zapewnić wszystko, czego Ukraina potrzebuje, aby chronić swoją niepodległość w dłuższej perspektywie. Jeśli Zachód tego nie zrobi, rosyjski przywódca Władimir Putin nie zatrzyma się na Ukrainie ” – ostrzegł były sekretarz generalny NATO.

Wyjaśnił też, że rozwiązanie wojny Rosji z Ukrainą ma znaczenie globalne, ponieważ teraz dyktatorzy na całym świecie bacznie obserwują reakcję Zachodu na sytuację.

„Zbliża się trudna zima i jedność krajów Zachodu zostanie przetestowana. Ale Zachód musi podwoić swoje wysiłki , aby zapewnić Ukrainie zwycięstwo i dalszy pokój. Jeśli to się nie powiedzie, autokraci na całym świecie będą się radować” – Rasmussen podkreślił.

Przypomnijmy, że na Łotwie powiedzieli, że Zachód powinien dostarczyć Ukrainie nowoczesne czołgi, samoloty bojowe i wszelką inną broń, aby wyzwolić terytorium od rosyjskich najeźdźców i uniknąć wojny na terytorium NATO.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.