wt.. paź 4th, 2022

Oprócz ostrzału artyleryjskiego w regionie odnotowano bombardowania samolotów.

Rosyjscy okupanci ponownie ostrzelali Nikołajewa. Według wstępnych informacji jedna kobieta otrzymała rany odłamkami.

Poinformował o tym burmistrz Nikołajewa Aleksander Senkiewicz.

„Około 11:30 w Nikołajewie zagrzmiały wybuchy. Teraz wiadomo o dostaniu się do garaży w jednej z dzielnic miasta. Wybuchł tam pożar – ratownicy go likwidują. Zabrano również okna i drzwi w prywatnym budynku mieszkalnym przez falę uderzeniową” – napisał.

Jednocześnie szefowa Nikołajewa Obwodowej Rady ds. Humanitarnych w regionie Anna Zamazeeva zauważyła , że okupanci nadal strzelają do regionu. Pod ciosami padły osiedla obwodów mikołajewskiego i basztanskiego. Dziś wieczorem w mieście Wozniesiensk zarejestrowano wybuchy.

Oprócz ostrzału artyleryjskiego odnotowano bombardowania z samolotów . Zaatakowano osiedla gmin Pierwomajska, Szyrokowskaja i Bereznegowackaja. Naprawiono uszkodzenia budynków mieszkalnych i budynków gospodarczych. W wyniku ostrzału wybuchły pożary.

„Dzisiejszy poranek jest ogólnie trudny. Ostrzał trwa. Niestety są ofiary. 2 rannych w mieście Nikołajew, 4 – w Bereznegowacie. Wśród rannych jest dwoje dzieci . Niestety są też zabite – 8-latek dziecko . Szczere kondolencje dla bliskich” – podkreśliła.

Przypomnijmy, że 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę , zadając serię nalotów rakietowych i powietrznych na nasze miasta, w tym na Kijów. Inwazja na dużą skalę trwa już 192 dzień (wojna trwająca 8 lat). Okupanci nadal niszczą ukraińskie wsie, miasteczka i miasta pociskami samosterującymi i bombami lotniczymi, zabijając ludność cywilną i powodując dewastujące zniszczenia infrastruktury.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.