niedz.. wrz 25th, 2022

Podczas aresztowania 42-latkowi z Kijowa skonfiskowano telefon komórkowy i laptop, które wykorzystał do popełnienia przestępstwa.

W Kijowie zatrzymano obserwatora, który przekazał wrogowi pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy.

Poinformowała o tym służba prasowa Prokuratury Miejskiej w Kijowie.

„Pod proceduralnym kierownictwem prokuratury miejskiej Kijowa zatrzymano 42-letniego mieszkańca Kijowa i poinformowano o podejrzeniu o fakcie nieuprawnionego rozpowszechniania informacji o ruchu, ruchu i lokalizacji Sił Zbrojnych Ukrainy (część 3 art. 114-2 kodeksu karnego Ukrainy)” – czytamy w komunikacie.

Postępowanie przygotowawcze wykazało, że w okresie lipiec-sierpień 2022 r. podejrzany z egoistycznych pobudek wielokrotnie przekazywał przedstawicielowi Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem komunikatora informacje o położeniu i przemieszczaniu się jednostek i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy w miasto Kijów. Do tych wiadomości spotter dodał współrzędne GPS obiektów wojskowych oraz zdjęcia lokalizacji.

Podczas aresztowania skonfiskowano telefon komórkowy i laptop mężczyzny, których używał do popełnienia przestępstwa.

Zdjęcie: Prokuratura m. Kijowa

Rozstrzygnięto kwestię wyboru dla niego środka powściągliwości.

Przypomnijmy, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zneutralizowała rosyjskich agentów , którzy skorygowali ataki rakietowe na Słowiańsk, Bachmut i Kramatorsk w obwodzie donieckim.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.