wt.. paź 4th, 2022

Reprezentacja Ukrainy w koszykówce mężczyzn pokonała drużynę Estonii w super trudnym pojedynku 2. rundy fazy grupowej Mistrzostw Europy 2022.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „niebiesko-żółtych” z wynikiem 73:74 .

Nasza drużyna musiała się odbić, bo to Estończycy wygrali pierwszą kwartę z przewagą 6 punktów. W drugim okresie Ukraińcy zredukowali różnicę do 2 punktów. Trzecia kwarta ponownie pozostała z rywalami ekipy Ainarsa Bagatskiego, więc przed ostatnią dziesiątą minutą Ukraińcy przegrywali 5 punktami.

Ale decydujący segment meczu był lepiej rozegrany przez naszą drużynę. W ostatniej minucie walki Ukraińcy odnieśli zwycięstwo dzięki Ilji Sidorowowi.

Najbardziej produktywnym zawodnikiem meczu był lider reprezentacji Ukrainy Światosław Michajlyuk – 18 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

To drugie zwycięstwo ukraińskiej drużyny w aktualnych mistrzostwach kontynentalnych. W pierwszym meczu nasza drużyna pewnie pokonała Wielką Brytanię . Po dwóch zwycięstwach niebiesko-żółci zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie z 4 punktami.

6. Wielka Brytania – 2 (2)

W kolejnym meczu ukraińscy koszykarze zmierzą się z Włochami. Mecz zaplanowany jest na 5 września. Początek – o 22:00 czasu kijowskiego.

Reprezentacja Ukrainy na EuroBasket 2022 znalazła się w grupie C , gdzie rywalkami naszego zespołu są drużyny Grecji, Włoch, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Estonii. Mecze tej grupy odbywają się w Mediolanie.

FORMAT TURNIEJU

W mistrzostwach kontynentalnych w koszykówce są 24 drużyny, które są podzielone na 4 grupy po 6 drużyn każda. Zgodnie z wynikami fazy grupowej, cztery najlepsze drużyny z każdej grupy otrzymają bilety na 1/8 finału.

Ponadto 16 drużyn wyłoni zwycięzcę w jednomeczowych konfrontacjach spadkowych.

Mistrzostwa Europy w koszykówce potrwają do 18 września 2022 roku. Mecze będą rozgrywane w Czechach, Gruzji, Włoszech i Niemczech.

Przeczytaj także:

„Majtki”: ukraiński koszykarz skrytykował stanowisko FIBA w sprawie wojny na Ukrainie

Męska drużyna Ukrainy U-18 przegrała w ostatniej sekundzie mecz o „brąz” Mistrzostw Świata w Koszykówce 3×3

Ukraińska narodowa drużyna koszykówki poniosła dramatyczną porażkę i prawie straciła szansę na awans do Mistrzostw Świata 2023