czw.. wrz 29th, 2022

Petro Czernik podkreśla, że Ukraińcy nie mogą odpoczywać w drodze do zwycięstwa, a co najważniejsze, unikać niezgody.

Nie można lekceważyć wroga. Aż 350 000 ludzi, których Rosja zaczyna szkolić do wysłania na rzeź na Ukrainie , to dość poważny zasób.

Taką opinię wyraził ekspert wojskowy Petr Chernik na antenie teletonu „United News”.

„Przypomnę, że łączny przygotowany zasób, który zgromadzili jesienią ubiegłego roku, mieścił się w granicach 200 tysięcy osób. Na Ukrainie został praktycznie zniszczony. To jest rzeczywiście bardzo poważny wskaźnik. To zarówno dobra, jak i zła wiadomość na w tym samym czasie. dobrze? Wróg rzeczywiście wkracza na ścieżkę swojego personelu i w końcu strzela „głód”. Zła wiadomość jest taka, że wróg się nie podda. Dlatego konfrontacja się przedłuża znaki” – zauważył ekspert.

Petr Chernik wyraził również swoją opinię na temat utrzymania tego wyścigu cywilizacyjnego.

„Nie bez powodu używam słowa „cywilizacyjny”, bo tak naprawdę jest. Oznacza to, że jedna z ostatnich tyranii planety Ziemia nie jest jedyną, która rzuciła wyzwanie całemu cywilizowanemu światu w postaci okupacji Ukrainy A cywilizowany świat zdał sobie sprawę, że Ukraina walczy na samym początku o poważny historyczny wybór” bycia państwem demokratycznym. I jestem pewien, że platforma Ramstein, która dziś całkiem działa, sam fakt, że dopiero piąte spotkanie w ciągu sześciu miesięcy odbędzie się 8 września i że obejmuje ponad 50 krajów nie tylko z przestrzeni euroatlantyckiej, ale także z Azji, Afryki, nawet Ameryki Łacińskiej, a to nic innego jak anty-Puninowska koalicja, a właściwie koalicja antyrosyjska. Przypomnę, że wojna antyhitlerowska powstała 1 stycznia 1942 r. i było wówczas tylko 26 krajów. I to jest dowód na to, że świat traktuje tę konfrontację poważnie, a Ukraina nie zostanie twarzą w twarz z wrogiem – powiedział.

Ponadto Petro Czernik wyjaśnił, czego Ukraińcy powinni się bać, i w tym względzie zacytował ukraińskiego męża stanu, działacza wojskowego i politycznego Symona Petlurę (1879-1926): „Nie tyle moskiewskich wszy, co ukraińskich gnid”.

Czy nieprzyjaciel, poprzez swoje służby specjalne, podkopie sytuację, gdzie tylko będzie mógł, to zrobi to, musimy być tego świadomi. Nie zrezygnuje z walki. Ale znowu – temat strategiczny w końcu – zwycięstwo nieuchronnie będzie nasze. Ale są dwa punkty. Po pierwsze, nie odpręż się… A najgorsze, co może się przydarzyć w społeczeństwie ukraińskim, to, Panie, ratuj nas od wszelkiej niezgody. W końcu, jak powiedział Simon Petlyura, nie tyle moskiewskie wszy, co ukraińskie gnidy. Naprawdę straciliśmy całą naszą historię walki o niepodległość w walce wewnętrznej. Boję się tego! Jeśli starczy nam mądrości, wygramy 100%” – podsumował Chernik.

Przypomnijmy, że Peter Chernik powiedział, że przebieg wojny zakłócą dobre samoloty NATO .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.