czw.. paź 6th, 2022

Ukraińcy czekają na jesień pełną wydarzeń militarnych.

Ukraina weszła w pierwszą militarną jesień od czasu inwazji rosyjskiej na dużą skalę. 192. dzień minął od początku otwartej wojny , którą Rosja nieśmiało nadal nazywa „specjalną operacją wojskową”.

Ekspert wojskowy Dmitrij Snegirew w komentarzu dla TSN.ua powiedział, czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości.

„Myślę, że jest wiele dobrego. Zacznijmy od frontów dyplomatycznych. 1 października rozpoczyna się nowy rok finansowy w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym amerykański Lend-Lease – rozszerzył możliwości ponownego wyposażenia wojskowo-technicznego Siły Zbrojne Ukrainy – zaczynają działać. Państwa zdecydowały się też udzielić Ukrainie 3 miliardów dolarów darmowej pomocy materialno-technicznej w zakresie dostarczenia broni” – mówi ekspert.

Sniegirew przypomniał też, że europejscy partnerzy rozważają przekazanie nam samolotów MiG-29. Wypowiedział się również kanclerz Niemiec Olaf Scholz w sprawie dalszego dostarczania Ukrainie nowych rodzajów broni, w szczególności dział samobieżnych i systemów obrony przeciwlotniczej.

„Wszystko to potwierdza, że teza o rzekomym znużeniu wojną krajów zachodniego świata, cywilizowanego świata, nie wytrzymuje krytyki. Co więcej, Stany Zjednoczone dały jasno do zrozumienia, że będą wspierać Ukrainę aż do kwestii wejścia rozstrzygnięto granice z 1991 r. To znaczy do czasu pełnego przywrócenia integralności terytorialnej i suwerenności naszego kraju. Podobne deklaracje składali partnerzy europejscy – powiedział.

Ekspert wojskowy przewiduje również, że należy spodziewać się ostrzejszej konfrontacji na kierunku donieckim. Rosjanie traktują ten kierunek jako priorytet w momencie dotarcia do granic administracyjnych obwodu donieckiego. Zaciekła konfrontacja będzie trwała również w obwodzie chersońskim, gdzie według źródeł zagranicznych, a także według doniesień Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, stopniowy postęp Sił Zbrojnych Ukrainy w głąb tymczasowo okupowanych terytoriów jest zaplanowane.

„Komponenty logistyczne, mosty przez Dniepr, zostały już objęte kontrolą ogniową. W związku z tym stworzono warunki wstępne do taktycznego okrążenia grupy wojsk rosyjskich, która znajduje się na prawym brzegu Dniepru. Warto zauważyć, że według brytyjskiego wywiadu takie działania Ukraińskich Sił Zbrojnych w rejonie Chersoniu stały się dla najeźdźców pewną taktyczną niespodzianką, a dowództwo Federacji Rosyjskiej wkrótce będzie musiało dokonać wyboru, gdzie rzucić rezerwy. dostępne dla nich, jednak jest jeszcze przedwcześnie, aby mówić konkretnie o czasie wyzwolenia niektórych terytoriów, a także o zakończeniu całej kampanii – podkreślił Snegirev.

Zdaniem eksperta wojskowego Ukraina zintensyfikowała pracę samolotów szturmowych, co wskazuje na zmianę charakteru konfrontacji wojskowej.

W ten sposób w ciągu ostatnich 24 godzin samoloty Wojsk Obrony wykonały ponad 40 lotów bojowych, podczas których zniszczono kilka nieprzyjacielskich stanowisk dowodzenia i skład amunicji. „Bajraktar” rozpoczął uderzenie rakietowe, w wyniku którego amunicja zdetonowała i 2 jednostki wrogich pojazdów opancerzonych zostały zniszczone wraz z załogą.

„Cóż, sam fakt postępu Sił Zbrojnych Ukrainy, wyzwolenie wielu osiedli sugeruje, że nasi żołnierze skoncentrowali wystarczającą liczbę broni ogniowej, aby zacząć przełamywać obronę wroga. Oddziały rakietowe i artyleria uderzyły więcej ponad 10 skupisk siły roboczej wroga, w tym 3 plutonowe wsparcie. Zniszczone zostały trzy systemy obrony przeciwlotniczej i kilka jednostek pojazdów opancerzonych okupanta – podsumował.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone wkrótce ogłoszą nową pomoc wojskową dla Ukrainy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.