niedz.. wrz 25th, 2022

Kijowski „Dynamo” dał najgorszy start w ukraińskiej Premier League (UPL) w historii klubu.

W sobotę 3 września podopieczni Mircei Lucescu przegrali z Zorią Ługańsk (3:2) w meczu 3 kolejki ukraińskiej Premier League (UPL).

Dla Dynamo to druga z rzędu porażka na początku nowego sezonu UPL. „Biało-niebieskie” rozpoczęło mistrzostwo od miażdżącej porażki z „Dniepr-1” (0:3).

Tym samym po dwóch rozegranych meczach podopieczni Mircei Lucescu z zerową liczbą punktów zajmują przedostatnie, 15. miejsce w tabeli UPL z różnicą bramek 2:6.

To najgorszy start w historii stołecznego klubu. Wcześniej anty-rekordem „biało-niebieskiego” był sezon 2007/08. Następnie Dynamo rozpoczęło mistrzostwo od dwóch remisów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko wewnętrzne bitwy, ale także europejskie rozgrywki, to Dynamo ma rozczarowującą serię czterech porażek z rzędu. Przed meczami z „Dniepr-1” i „Zoryą” Kijowscy dwukrotnie przegrali z portugalską „Benficą” w fazie playoff eliminacji Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że obecny sezon Pucharu Europy Dynamo rozegra w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie rywalami Biało-Niebieskich będą francuskie Rennes, tureckie Fenerbahce i cypryjskie ANC Larnaca. W czwartek 8 września drużyna Lucescu rozpocznie fazę grupową Ligi Europy pojedynkiem z Fenerbahce w Stambule.

Przeczytaj także:

Wzmocnienie ataku: „Dynamo” podpisał zawodnika reprezentacji Jamajki

Ma doświadczenie w graniu w UPL: Dynamo ogłosiło podpisanie pierwszego letniego nowicjusza (wideo)

Ukraiński talent Dynamo, a za nim szereg klubów z Premier League, znalazł się na liście najbardziej obiecujących graczy na świecie w 2022 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.