czw.. wrz 29th, 2022

Ministerstwo Polityki Społecznej proponuje przyznawanie dotacji i świadczeń za pośrednictwem Funduszu Emerytalnego Ukrainy. Dotyczy to osób wewnętrznie przesiedlonych.

Zgodnie z propozycją resortu wykorzystanie systemów informatycznych Funduszu Emerytalnego umożliwi przyjmowanie dokumentów obywatelskich do otrzymywania dotacji i świadczeń mieszkaniowych w dowolnym miejscu na Ukrainie.

Jest to podane na stronie internetowej Ministerstwa Polityki Społecznej.

Zwraca się uwagę, że przyjmowanie dokumentów oraz wyznaczanie dotacji i świadczeń dokonywane jest przez wydziały ochrony socjalnej ludności (USZN) na szczeblu lokalnym i odbywa się w odniesieniu do miejsca, w którym znajduje się odpowiedni USZN. usytuowany. Oryginał składanych dokumentów i dokumentów płatniczych jest formą papierową, co jest niebezpieczne podczas działań wojennych lub okupacji .

„W czasie wojny niemożliwe jest rozpatrywanie wniosków o dotacje i świadczenia w społecznościach, w których trwają działania wojenne lub są tymczasowo zajęte. A w tych społecznościach, do których przemieszczają się obywatele, procedura mianowania jest skomplikowana i długa. W końcu przy zmianie miejsca zamieszkania osoba musi poinformować USZN, w którym była zarejestrowana, aby zaprzestać wypłacania wpłat. A następnie wystąpić do USZN o nowe miejsce zamieszkania o przekazanie wpłaty. Trwa to od kilku tygodni do kilku miesięcy, w ciągu których dana osoba pozostaje bez wpłat” mówi wiadomość.

Dlatego dla osób, które zostały zmuszone do zmiany miejsca zamieszkania z powodu działań wojennych, będzie to okazja do ubiegania się o dotację mieszkaniową lub świadczenia do organów Funduszu Emerytalnego Ukrainy, a także do TsNAPs lub online do władz lokalnych (poprzez aplikację „Społeczeństwo”) To zautomatyzuje proces naliczania i wypłaty świadczeń i dodatków mieszkaniowych.

Wcześniej informowano, że praca, aby nie zostać bez emerytury, gdy beneficjenci świadczeń socjalnych są sprawdzani na Ukrainie .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.