czw.. paź 6th, 2022

Konfrontacja pomiędzy dwoma klubami z Mediolanu okazała się niezwykle skuteczna. Pokonał Derby della Madonnina „Milan” – 3:2 .

Jednak dla zespołu Stefano Pioli sprawy nie zaczęły się tak szczęśliwie. „Nerazzurri” w 21. minucie objął prowadzenie dzięki staraniom Marcelo Brozovica .

Nawet w pierwszej połowie Rossoneri byli w stanie odrobić straty – w 28. minucie wyrównał Rafael Leau .

Na początku drugiej połowy spotkania „czerwono-czarni” zaszokowali przeciwnika dwoma kolejnymi bramkami. W 54. minucie strzelił Olivier Giroud , wspomagany przez Leau.

A sześć minut później ta kombinacja zadziałała na odwrót – Francuz podał, a Portugalczyk strzelił podwójną bramkę.

W 67. minucie Edin Dzeko zredukował do minimum zaległości swojego zespołu, ale podopieczne Simone Inzaghiego nie były już warte więcej – zwycięstwo w derbach Milanu.

• Rossoneri są na pierwszym miejscu w Serie A z 11 punktami, Inter jest piąty z 9 punktami.
  • W kolejnej rundzie Milan pojedzie do Sampdorii, a Nerazzurri odwiedzą Torino. Obie gry odbędą się 10 września.

Przeczytaj także:

Serie A online: terminarz i wyniki meczów 5 rundy mistrzostw Włoch w piłce nożnej

Juventus natknął się na Violets, nie wykorzystując okazji do przewagi w Serie A (wideo)

Real Madryt wygrał mecz liderów mistrzostw Hiszpanii i samodzielnie zwyciężył w tabeli