wt.. paź 4th, 2022

Metalist 1925 Charków pokonał Worskla Połtawę w 3 rundzie ukraińskiej Premier League (UPL).

Walka odbyła się na stołecznym „Olympic” i zakończyła się zwycięstwem drużyny z Charkowa z wynikiem 3:2 .

W połowie pierwszej połowy Vorskla nie wykorzystała świetnej okazji na objęcie prowadzenia – strzał Denisa Oleinika z rzutu karnego obronił bramkarz Charkowa Oleg Mozil.

A jednak przed przerwą drużyna Połtawy wyszła na prowadzenie – Marlison zamienił drugą karę, wyznaczoną przez sędziego u bram nominalnych właścicieli.

Jednak w drugiej połowie klub z Charkowa zdołał odwrócić grę. Najpierw w 54. minucie Andrey Boryachuk wyrównał wynik, a następnie Vladislav Dmitrenko w 80. minucie wyprowadził Metalist 1925 na prowadzenie.

Wydawało się, że połtawskiej ekipie uda się uniknąć porażki – Rusłan Stiepaniuk przywrócił parytet w meczu w 83. minucie.

Jednak w czasie zatrzymania nastąpiło rozwiązanie tej czarującej konfrontacji. Boryachuk strzelił dwie bramki i przyniósł drużynie Charkowa trzy punkty.

• Po wygraniu pierwszego zwycięstwa w sezonie, Metalist 1925 awansował na siódme miejsce w tabeli UPL z 5 punktami. „Vorskla”, przegrywając trzecią walkę z rzędu, bez punktów usadowiła się na 14. pozycji.
  • W kolejnej rundzie drużyna charkowska zmierzy się 11 września z Dnipro-1, a następnego dnia połtawska z Ołeksandrią.

Przeczytaj także:

Dynamo w większości przegrało z Zoryą, przegrywając drugi mecz z rzędu na początku sezonu UPL

Pomógł przybysz z Afryki: Dnipro-1 pewnie pokonał Veresa w meczu UPL

UPL online: terminarz i wyniki meczów 3 rundy Mistrzostw Ukrainy w piłce nożnej