czw.. paź 6th, 2022

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow może zostać mianowany na wyższe stanowisko w Gwardii Narodowej, jeśli odejdzie z obecnego stanowiska.

Chociaż to nie pierwszy raz, kiedy Kadyrow wspomniał o swojej rezygnacji.

Donosi o tym rosyjskojęzyczna edycja Meduza, powołując się na źródła zbliżone do rosyjskiej administracji prezydenckiej.

„Jedno ze źródeł Meduzy związanych z administracją prezydencką powiedziało, że rozważane jest możliwe przejście Ramzana Kadyrowa na wyższe stanowisko w Gwardii Rosyjskiej ” – czytamy w opublikowanych informacjach.

Należy zauważyć, że batalion Achmat jest częścią Gwardii Rosyjskiej, której członkowie – ci sami „Kadyrowcy” – walczą teraz z Ukrainą.

Jednocześnie w publikacji zauważono, że Kadyrow wielokrotnie mówił o możliwej rezygnacji. Podobne oświadczenie złożył w 2016 r., zanim wygrał wybory w Czeczenii. A w 2017 roku stwierdził, że jego marzeniem jest rezygnacja.

Przypomnijmy, że Kadyrow opublikował wiadomość wideo, w której stwierdził, że myśli o rezygnacji : powiedział, że „nadszedł jego czas” i „postaramy się odejść na czas”.

Należy pamiętać, że w przeddzień lider rosyjskiej opozycji Mark Feigin sugeruje, że w przypadku odwołania Siergieja Szojgu ze stanowiska ministra obrony Federacji Rosyjskiej , obecny szef Gwardii Narodowej Wiktor Zołotow może zostać mianowany na stanowisko ministra obrony Federacji Rosyjskiej. ten post.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.